Na Slovensku sa v dňoch 16. - 22. apríla 2018 uskutoční Týždeň modlitieb za duchovné povolania. Subkomisia pre pastoráciu povolaní pri Konferencii biskupov Slovenska pri tejto príležitosti vydala zborník, v ktorom ponúka

farnostiam, spoločenstvám či jednotlivcom podnety na modlitbu pre každý deň tohto týždňa, ale aj ďalšie použitie v budúcnosti. Obsahuje napr. Modlitbu pápeža Františka, ktorá je súčasťou prípravy na synodu (október 2018) a zároveň modlitbou za povolania a Modlitbu odovzdanosti. Tieto modlitby sa odporúča pridať každý deň v tomto týždni napr. pred sv. omšou, modlitbovým stretnutím spoločenstiev, ale aj v rámci osobnej modlitby veriacich. Brožúrka tiež obsahuje ruženec s úmyslami za povolania; adoráciu za duchovné povolania pre dospelých i pre mladých smodlitbovou dynamikou na rozlišovanie povolania; list pápeža Františka k 55. Svetovému dňu modlitieb za povolania a list pápeža Františka mladým.

Svätý Otec František pozýva všetkých k intenzívnej modlitbe za nové povolania pre Cirkev a svet: „Modlitba musí obsadiť veľmi dôležité miesto v pastorácii povolaní. Pán to jasne hovorí: „Preto proste Pána žatvy, aby poslal robotníkov na svoju žatvu“ (Mt 9, 38). Modlitba je prvou a nenahraditeľnou službou, ktorú môžeme ponúknuť v otázke povolania.“ Potrebujeme nanovo „hlbšie pochopiť, ako veľmi je Božie povolanie k radosti centrom nášho života a ako je práve ono Božím plánom pre mužov a ženy každej doby.“

Zborník je k dispozícii TU.