Milí priatelia,
pápežská nadácia ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi (u nás známa aj ako Kirche in Not) spustila iniciatívu na pomoc irackým kresťanom vracajúcim sa domov na Ninivskú planinu.

Projekt Z RUÍN K DOMOVU:

Sme vďační, že prví z Vás prijali pozvanie ACN Slovensko a vďaka Vašej štedrosti sa už v úvodných dňoch podarilo vyzbierať 5 800 EUR potrebných na obnovu 1 domu na Ninivskej planine. Iracká lekárka a rehoľná sestra Larsa Rosemary Khazmee sa v rodnej chaldejčine modlila ďakovnú modlitbu za Vás, za slovenských ľudí s otvoreným srdcom ( viac o jej návšteve).

Veľmi nás teší aj duchovná podpora našich otcov biskupov. Duchovnú „adopciu“ jedného mesta či obce z 9 miest a obcí na Ninivskej planine už prevzali Spišská diecéza (obec Bashiqua) a Prešovská gréckokatolícka archieparchia (obec Bartella). Pozrite si fakty a čísla o obnove Ninivskej planiny.

Prejavte podporu iniciatíve Z RUÍN K DOMOVU aj Vy – obnova jedného domu v severnom Iraku stojí priemerne 5 800 EUR. Takmer 24 000 ľudí sa už vrátilo. Pomôžme im vstať, zachovať ich ľudskú dôstojnosť a dajme nádej na nový život takmer 13 000 rodinám.
Niektoré náklady pri obnove 1 domu
( podľa údajov NRC - Nineveh Reconstruction Committee, október 2017)

TU MÔŽETE POMÔCŤ ĽUĎOM V NÚDZI

PODPORME SPOLOČNE ÚSILIE NA ZÁCHRANU PRENASLEDOVANÝCH KRESŤANOV

Podporiť prenasledovaných kresťanov môžete modlitbou, obetou a finančne: prevodom na účet, on-line platbou na  www.acn-slovensko.org (prostredníctvom platformy DARUJME.SK), tiež prostredníctvom projektu DOBROMAT.SK (bezplatne z každého Vášho on-line nákupu) alebo 2% v roku 2018.
Ďakujeme každému darcovi!

ACN vďaka podpore dobrodincov v roku 2016:

podporila 1 222 stavebných a rekonštrukčných projektov

distribuovala YOUCAT - ilustrovaný katechizmus pre mládež preložený do 180 jazykov

zakúpila 375 áut, 149 motocyklov, 239 bicyklov a 2 člny pre potreby pastorácie

pomohla šíreniu Evanjelia podporou 87 televízií a 121 rádií na 5 kontinentoch

zabezpečila 1 435 888 omšových milodarov

umožnila 10 760 seminaristom štúdium a prípravu na kňazstvo

sprostredkovala 11 080 rehoľným sestrám existenčnú pomoc a vzdelávanie

ACN - Aid to the Church in Need (u nás známa ako Kirche in Not) je medzinárodnou dobročinnou a pastoračnou organizáciou založenou v roku 1947. Jej poslaním je poskytovať pomoc ľuďom v núdzi a prenasledovaným kresťanom.
Pápežská nadácia ACN každoročne realizuje približne 6 000 projektov v 148 krajinách sveta.

Ďakujeme Vám!

Insert alt text here