V tomto roku si pripomíname 100. výročie zjavení Panny Márie vo Fatime. Každú prvú sobotu od mája do októbra sa konajú Fatimské soboty v diecéznej svätyni na pútnickom mieste v Obišovciach. Po dekanátoch budú každý mesiac putovať sochy Fatimskej P. Márie. Na arcidiecéznej púti v Obišovciach 1. októbra 2017 zasvätí o. arcibiskup B. Bober našu arcidiecézu Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.

V našom dekanáte začíname duchovnú prípravu s putovnou sochou Fatimskej P. Márie v Sabinove v sobotu 1. apríla pri Fatimskej sobote ráno, potom večer v Jakubovanoch a v nedeľu v Orkucanoch. V sobotu bude zasvätenie farnosti Nepoškvrnenému Srdcu P. Márie. Potom bude socha pokračovať v putovaní cez ostatné farnosti dekanátu.