Pri príležitosti 50 rokov služby kantora zaslal o. arcibiskup B. Bober ďakovný list a pamätnú medailu sv. Ondreja p. Jurajovi Vráblovi, ktorý s jeho súhlasom uverejňujeme. Boli mu odovzdané pri slávnostnej sv. omši na Farský deň 29. 8. 2018.

Vážený pán Juraj Vrábel,

správa o Vašej dlhoročnej nezištnej službe organistu a kantora vo farnosti Mučeníckej smrti sv. Jána Krstiteľa v Sabinove sa dostala až ku mne do Košíc. Chcel by som Vám preto vyjadriť poďakovanie za 50 rokov nápomocnej služby pri zveľaďovaní duchovných i materiálnych hodnôt farského spoločenstva veriacich v Sabinove.

Podľa svedectva Vášho duchovného otca ste si svoje poslanie vždy plnili veľmi svedomito, s láskou a zbožnosťou. Uprednostňovali ste túto službu pred osobnými záujmami a inými činnosťami. Z lásky k Cirkvi ste urobili vždy viac, než ste boli povinný urobiť. Veľmi si vážim Vaše osobné svedectvo veriaceho človeka, ktoré najsilnejšie zarezonovalo v dobe, kedy ste sa aj napriek úskaliam komunistického režimu a vládnej moci nevzdali služby pre Cirkev. Najdlhšie ste slúžili pri pánovi dekanovi Antonovi Ďurčákovi. Nepôsobili ste iba ako kantor, ale všestranne ste pomáhali miestnym kňazom v pastorácii a po nežnej revolúcii ste sa angažovali aj v politickej oblasti na úrovni komunálnej politiky. Bolo to obdobie, počas ktorého ste so svojou manželkou vychovali štyri deti. Syn Marek sa stal známym organovým umelcom v Bratislave, dcéra je bosou karmelitánkou v kláštore v Košiciach, ďalší syn žije s rodinou v Sabinove a najmladší syn je slobodný. Všetky deti ste vychovávali v láske k Bohu a Cirkvi.

Iba pred niekoľkými rokmi ste sa stali iniciátorom myšlienky pre stavbu nového píšťalového organa a pomáhali ste pri jej realizácii v rámci svojich možností. Preto práve teraz, keď ste sa rozhodli odovzdať štafetu svojej služby mladším, je tá najvhodnejšia príležitosť na to, aby sme Vám poďakovali za roky strávené v službe Bohu i ľuďom. K mnohým poďakovaniam, ktoré sa k Vám dostali, chcem pridať aj ja to svoje. Ďakujem Vám za Váš poctivý a zodpovedný prístup a za polstoročie obety. Zahŕňam Vás do svojich modlitieb a vyprosujem Vám potrebné zdravie i ochranu na príhovor Nebeskej Matky Panny Márie. Nech Vás Božie milosrdenstvo preniká stále novým pokojom a radosťou! Prajem Vám, aby ste v rokoch, ktoré Vám Pán ešte dopraje, prežívali radosť z toho, že Vaša služba nachádza pokračovanie v tých, ktorí sa nechajú osloviť Vašou obetavosťou.

S požehnaním

+ Mons. Bernard Bober