Stanovenie liturgickej spomienky

Kongregácia pre Boží kult a disciplínu sviatostí listom Prot. N. 225/18 zo dňa 12. septembra 2018 stanovila pre Košickú arcidiecézu 20. november ako liturgickú ľubovoľnú spomienku na blahoslavenú Annu Kolesárovú, pannu a mučenicu.

Pútnické miesto – Vysoká nad Uhom

Kostol Sedembolestnej Panny Márie o Vysokej nad Uhom, v rodisku bl. Anny Kolesárovej, panny a mučenice, bol dňom 1. novembra 2018 ustanovený za pútnické miesto.

Okrem pravidelných podujatí, ktoré sa tam každoročne konajú, sa začína s pútnickým programom pre všetky vekové kategórie: pravidelné sv. omše v nedeľu o 10.00 hod. a vo štvrtok o 17.00 hod. Každú 3. sobotu v mesiaci bude pútnická sobota s programom o 15.00 hod. Ponúka sa aj možnosť prijatia pútnikov – skupiny (ružencové bratstvá, farské a iné spoločenstvá) i jednotlivcov. Je potrebné sa vopred nahlásiť a dohodnúť putovanie: pavlovce.farnost@gmail.com alebo 0950 539 695.

Informácie sú aj na annakolesarova.sk, farnost-pavlovce.webnode.sk, domcek.org