• personálne zmeny: kaplánmi sú Ľuboš Juraško a Tomáš Kormaník, odišiel Juraj Sitarčík za administrátora do farnosti Slovenská Kajňa; u otcov saleziánov boli tiež zmeny: odišiel Rudolf Lednický, ostal Pavol Seman a prišli Vincent Macejko a Juraj Kyseľ.
  • z farnosti pre diecézu: Marián Jaklovský bol vysvätený za diakona, je na diakonskej praxi v Michalovciach, do 1. r. v košickom seminári nastúpil Miloš Jaklovský.
  • kostolník: službu kostolníka prevzali p. Ľ. Mihok a J. Pivovarník, vypomáha S. Hardoň;
  • farská kancelária: odišla p. K. Kováčová, ďakujeme jej za dlhoročnú prácu v kancelárii a vedenie účtovníctva, druhý polrok nám pripravila účtovníctvo p. Hajduková.
  • čísla zaznamenané v matrike v Sabinove:
    • KRSTY - spolu: 97 (z toho 8 detí nie z našej farnosti )
      • Sabinov : 80 ch: 51, d: 29
      • Jakubovany : 6 ch: 1, d: 5
      • Orkucany : 3 ch: 1, d: 2
    • SOBÁŠE - spolu: 36
      • Sabinov: 32
      • Jakubovany: 1
      • Orkucany: 3
    • POHREBY - spolu: 55 mužov: 27, žien: 28
      • Sabinov : 38 m: 20, ž: 18
      • Jakubovany : 9 m: 3, ž: 6
      • Orkucany : 8 m: 4, ž: 4
  • pobirmovaných bolo 51 mladých, (Sb 43, Jak 4, Ork 4); v príprave pokračuje 67 mladých, rozdelených do spoločenstiev, ktoré vedú animátori; ďalší mladí po kurze Objav Krista budú rozdelení do spoločenstiev po Novom roku; mladí, ktorí sa chcú pripravovať na prijatie sviatosti birmovania, si môžu prihlášky stiahnuť z farskej stránky a je potrebné ich doniesť vyplnené na faru; na začiatku prípravy najprv absolvujú kurz Objav Krista, ktorý začne po prihlásení sa dostatočného počtu záujemcov; animátorom mladých patrí veľká vďaka.
  • na 1. sv. prijímanie bolo spolu 82 detí, (Sabinov 63, Jakubovany 12, Orkucany 7); farská príprava na prvé prijatie Eucharistie je podrobne popísaná na farskej stránke – rodičia deti prihlasujú na prípravu, deti okrem náb. výchovy v škole sa stretávajú v malých skupinách vedených animátormi, rodičia sa stretávajú s jedným z kňazov, katechétom a animát. manž. párom, detská sv. omša v stredu je liturgickou prípravou; animátorom detí, manželom a katechétom pri stretnutiach s rodičmi patrí vďaka.
  • pred prijatím sviatosti manželstva: páry, ktoré chcú uzavrieť sviatostné manželstvo, prosíme, aby sa prišli nahlásiť do kancelárie farského úradu čo najskôr (aspoň rok) pred plánovaným termínom sobáša; potrebujeme vás tiež zaradiť do prípravy na manželstvo – príprava formou kurzov snúbencov – na čo potrebujeme dostatočný časový priestor pred sobášom; prihlásiť sa na kurz snúbencov môžu aj mladí, kt. vážne chodia spolu, hoci ešte neplánujú sobáš; vďaka za pomoc manž. Dobrovičovým a ďalším odborníkom, ktorí nám pomáhajú pri kurzoch.
  • príprava na prijatie sviatosti krstu spočíva v dvoch stretnutiach, ktoré je možné absolvovať už pred narodením dieťaťa, preto manželia, ktorí čakajú prírastok, sa môžu prihlásiť v kancelárii na fare, kde sa dozvedia ďalšie podrobnosti; krstíme prvú a tretiu nedeľu v mesiaci; vďaka patrí manž. Leškovým, ktorí sa venujú budúcim rodičom pri stretnutí o kresťanskej výchove.
  • za Farský list: vďaka všetkým prispievateľom a zvlášť všetkým, ktorí pomáhajú s jeho prípravou.
  • na farskej internetovej stránke – farnostsabinov.sk – nájdete základné informácie, vždy aktualizované, vďaka za to patrí Márii Novákovej.