Aj touto cestou Vás, drahí chlapci, chlapčenská mládež, chcem pozvať medzi nás, miništrantov, k oltáru, bližšie k Pánovi Ježišovi. My sme taktiež obyčajní chalani z ulice ako Vy. Pozývame tak Vás malých, ako aj Vás veľkých J (ja sám mám už 23 rokov, a ešte ma to neprešlo pomáhať kňazovi pri oltári). Ak ti niekto povie, alebo ak si myslíš, že je ich už pri oltári dosť, tak mi dovoľ vyviesť ťa z omylu. J NIKDY NÁS NIE JE DOSŤ J. Kto má túžbu a chcel by pomáhať kňazovi pri oltári a nevie, ako na to, viem mu poradiť.

7. 11. 2015 o 9:00 hod. organizujeme pod záštitou sabinovskej farnosti Miništrantský SABIN-Cup na Cirkevnej ZŠ sv. Jána Krstiteľa. Aj TY si srdečne vítaný. Teším sa na teba Ja − Lukáš spolu s mojimi kamarátmi − sabinovskými MAXI a Mini-štrantmi.

Urobil som aj takú „mini anketu“ so súčasnými miništrantmi s otázkou: „Prečo miništruješ??“

Štefan Jaklovský (13): „Pretože s miništrantmi je veľká zábava a, samozrejme, aby som mohol počas omše sedieť.“

Filip Dobrovič (21): „Miništrujem, pretože môžem byť v kostole bližšie pri Bohu, pomáhať kňazovi v službe a pri oltári mám plno dobrých priateľov.“

Tadeáš Šulík (16): „Miništrujem, pretože chcem pomáhať pri svätej omši a viac spoznávať Ježiša.“

Jozef Yoe Kovalík ml. (21): „Miništrujem, lebo mám výnimočnú možnosť byť bližšie k Ježišovi ako iní. V tomto spoločenstve s chalanmi tvoríme skvelú „crew“, cítim sa tam fajn a viem, že je to miesto, kam patrím.“

Marek Sroka (19): „Miništrujem hlavne kvôli chváleniu Pána a taktiež kvôli super partii, ktorá má rovnaký zámer ako ja.“