Farské oznamy 21. týždeň v cezročnom období 26.8. - 1.9. 2024

Farské oznamy

26. 8. – 1. 9. 2024

FARSKÝ DEŇ 29.8. Aj tohto roku si sviatok titulu nášho farského kostola a farnosti  - Mučenícka smrť sv. Jána Krstiteľa - pripomenieme najprv Farským dňom vo štvrtok, 29. augusta. Slávnostná sv. omša bude o 10.30. Nebude večerná sv. omša! Začiatok popoludňajšieho programu  je o 12.00. Od 12.00 do 14.00 bude možnosť prehliadky kostola, klenotov našej farnosti (v malom kostole), prehliadka krypty, prehliadka zvonice či možnosť výstupu na vežu kostola. O 13.30 si vo farskom kostole môžete vypočuť prezentáciu o histórii a pamätihodnostiach nášho farského kostola. Ďalší program sa bude konať v evanjelickej záhrade. Je tam pripravený bohatý program hudby, zábavy a atrakcií. Bude tiež pripravený guláš a nápoje, ale tiež je vítaná iniciatíva ochotných dobrovoľníkov, či dobrovoľníčok, aby ste prispeli aj pohostením z vlastných zdrojov a tak aby sme sa navzájom obohatili a upevnili farské spoločenstvo vzájomným stretnutím, rozhovormi i pohostením. Program vyvrcholí o 18.00 vo Farskom kostole gospelovým koncertom Dominiky Gurbaľovej z Košíc.  Podrobný program nájdete na výveskách a našej webovej stránke.

VENI SANCTE V piatok 30.8. o 18.00 bude svätá omša pre deti a mladých pri ktorej si všetci mladší a školopovinní členovia našej farnosti budú vyprosovať potrebné milosti pre nasledujúci školský rok. Preto pozývame všetkých!

FARSKÁ ODPUSTOVÁ SLÁVNOSŤ 1.9. je slávnosťou titulu nášho farského kostola – Mučeníckej smrti sv. Jána Krstiteľa. Program slávnosti začne v sobotu – o 15.00 hodinou Milosrdenstva s hudobným sprievodom, po nej o 16.00 môžete v Malom kostole sledovať film o mučeníkovi Jánovi Havlíkovi. O 17.30 budeme sláviť vo Farskom kostole slávnostné vešpery zo slávnosti. Večerná sv. omša o 18.00 je už zo slávnosti, rovnako aj sv. omše v nedeľu. Vo filiálnych kostoloch budeme sláviť sv. omše z 22. cezročnej nedele. Slávnostnú odpustovú sv. omšu v nedeľu, 1.9. o 10.30. bude celebrovať vsdp. ThLic. Jozef Pekár, farár – dekan vo Veľkom Šariši. Pri slávení slávnosti titulu farského kostola môžeme získať za obvyklých podmienok úplné odpustky. Upozorňujeme že v túto nedeľu 1.9. nebude večerná sv. omša! Srdečne Vás pozývame osláviť našu farskú odpustovú slávnosť. Celý program odpustovej slávnosti nájdete na výveskách a na našej webovej stránke.

ZBIERKA NA FARSKÉ A KOSTOLNÉ POTREBY Sabinov: 2080,45€, Jakubovany: 833,20€, Orkucany: 201€. Za vaše milodary srdečné Pán Boh zaplať!

OHLÁŠKY Sviatosť manželstva chcú prijať:

Jakub Letkovský zo Sabinova a Patrícia Turáková zo Sabinova

Lukáš Veliký z Považskej Bystrice a Michaela Aronová zo Sabinova