Farské oznamy 8. týždeň v cezročnom období 27.5. - 2.6. 2024

Farské oznamy

27. 5. – 2. 6. 2024

SOCHA PANNY MÁRIE FATIMSKEJ, ktorá putuje v našej arcidiecéze je symbolom nášho duchovného spojenia spoločenstva miestnej cirkvi pod ochranou našej nebeskej Matky. V našej farnosti bude socha Panny Márie, ktorá je v tomto mesiaci v našom dekanáte aj v našej farnosti: 28.5. v Jakubovanoch; 29. 5. v Orkucanoch, 30. – 31.5. vo farskom kostole. Vo filiálnych kostoloch bude v utorok a stredu fatimská pobožnosť od 17.00 spojená s loretánskymi litániami, po nej nasleduje sv. omša.

V sobotu 1. júna náš dekanát má patronát a spoluorganizuje arcidiecéznu fatimskú sobotu v diecéznom saktuáriu v Obišovciach. Modlitba posv. ruženca začína o 9.00 po nej nasleduje sv. omša, ktorú bude celebrovať Mons. Marek Forgáč, pomocný biskup. Pozývame Vás v mene našich biskupov do Obišoviec. V našej farnosti v tento deň nebudú pobožnosti fatimskej soboty.

SLÁVNOSŤ NAJSVÄTEJŠIEHO KRISTOVHO TELA A KRVI slávime vo štvrtok, 30.5. Je to prikázaný sviatok. Po modlitbe po prijímaní sa koná (za priaznivého počasia) eucharistická procesia v blízkosti našich chrámov. Prosíme rodičov a animátorov prvoprijímajúcich, ale aj všetky deti našej farnosti, aby sa zapojili do sprievodu. Je vhodné hádzať lupienky kvetov počas sprievodu.

RELIKVIA SV. FAUSTÍNY KOWALSKEJ S radosťou vám oznamujeme, že z iniciatívy združenia Faustínum naša farnosť získala z Krakova relikviu sv. Faustíny Kowalskej. Slávnostnému prijatiu relikvie bude predchádzať duchovná obnova v piatok a v  sobotu v tomto týždni. Duchovnú obnovu bude viesť vdp. Miroslav Líška, farský vikár vo Veľkom Šariši. Duchovný program začína v piatok i v sobotu o 15.00 Modlitbou v hodine Milosrdenstva a pokračuje adoráciou. Podrobný program nájdete na výveskách. Srdečne vás pozývame na túto jedinečnú duchovnú slávnosť.

MODLITBA CHVÁLY Srdečne Vás pozývame aj na májové modlitby chvály, ktoré budú v piatok 31. 5. 2024 po večernej sv. omši (cca 18:45) v malom kostole.

POPOLUDNIE PRE DETI našej farnosti sa uskutoční v priestoroch farskej záhrady v sobotu 1.6. Je potrebné si doniesť fľašu s vodou a tiež vhodné potraviny na opekačku. Spoločný odchod v doprovode animátorov na farskú záhradu je o 13:45 spred budovy farského úradu. Deti sa v doprovode vrátia k farskému kostolu približne 17:15. Podujatie je vhodné pre deti 1. - 8. ročníka ZŠ. Srdečne pozývame!

ODPUSTOVÁ SLÁVNOSŤ PANNY MÁRIE POMOCNICE Saleziánska rodina vás všetkých srdečne pozýva na odpustovú slávnosť Panny Márie Pomocnice kresťanov v nedeľu, 2.6.2024. Začína sa sv. omšou o 13.30 hod. pri saleziánskom stredisku v Sabinove a pokračuje piknikom s rôznymi hrami pre deti aj dospelých a nebude chýbať ani občerstvenie. Príďte stráviť nedeľu v rodinnom duchu!

vložené: 25.05.2024