Farské oznamy - 22. týždeň v cezročnom období - 4. 9. - 10. 9. 2023

Farské oznamy

4. 9. – 10. 9. 2023

ZAČIATOK ŠKOLSKÉHO ROKA – VENI SANCTAE V pondelok 4.9. o 8. h, budeme sláviť sv. omšu a prosiť o Dary Ducha Svätého spolu so žiakmi, pedagógmi a rodičmi CZŠ sv. Jána Krstiteľa a všetkých škôl na území nášho mesta. Všetkých srdečne pozývame.

PRIHLASOVANIE DETÍ NA 1. SV. PRIJÍMANIE Začíname prihlasovanie detí, ktoré začnú navštevovať 3. ročník základných škôl na prípravu pre prijatie eucharistie a na prvú svätú spoveď. Formulár prihlášky, ktorý nájdete na našej farskej webovej stránke (v sekcii „Pastorácia“) treba vytlačiť, vyplniť a priniesť v úradných hodinách do farskej kancelárie do 15.9. 2023. Spolu s prihlášku, prosím vyplňte aj prihlášku do Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže.

PRIHLASOVANIE NA PRIJATIE SVIATOSTI BIRMOVANIA Tí, ktorí v tomto roku začnú navštevovať 9. ročník základnej školy a starší, ktorí chcú v nasledujúcom kalendárnom roku prijať v našej farnosti sviatosť birmovania sa môžu prihlásiť na prípravu. Formulár prihlášky nájdete na našej farskej webovej stránke (v sekcii „Pastorácia“). Prihlášku vyplňte a prineste do farskej kancelárie v úradných hodinách do 22.9.)

JUBILEUM MANŽELOV Manželia, ktorí v tomto roku slávia 50., 55., 60. a viacročné jubileá sobáša sa môžu zúčastniť dňa 8.10. 2023 na slávnostnej sv. omši v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach, ktorú bude celebrovať p. arcibiskup s osobitným požehnaním pre manželov – jubilantov. Kto má záujem zúčastniť sa,  prihláste sa  v sakristii našich kostolov do 12.9.

SVIATOSŤ MANŽELSTVA chcú prijať:

Martin Šeteščák z Jakubovian a Nikola Nemčíková zo Svinnej

Marek Paločko z Hermanoviec a Ivana Kandráčová zo Sabinova