Farské oznamy - 20. týždeň v cezročnom období - 21. 8. - 27. 8. 2023

Farské oznamy

21.8. – 27.8. 2023

FARSKÁ ODPUSTOVÁ SLÁVNOSŤ  je slávnosťou titulu nášho farského kostola – Mučeníckej smrti sv. Jána Krstiteľa. Program slávnosti začne v sobotu – o 17.15 budeme sláviť slávnostné vešpery zo slávnosti. Večerná sv. omša o 18.00 je už zo slávnosti, rovnako aj sv. omše v nedeľu. Vo filiálnych kostoloch budeme sláviť sv. omše z 21. cezročnej nedele. Slávnostnú odpustovú sv. omšu o 10.30. bude celebrovať vsdp. ThLic. Allan Tomáš, farár – dekan Farnosti sv. Alžbety v Košiciach. Pri slávení slávnosti titulu farského kostola môžeme získať za obvyklých podmienok úplné odpustky. Srdečne Vás pozývame osláviť našu farskú odpustovú slávnosť.

ZBIERKA NA FARSKÉ A KOSTOLNÉ POTREBY je v dnešnú nedeľu. Svoje milodary môžete odovzdať podľa vlastného uváženia a možností do vyznačených schránok v našich kostoloch. Vopred úctivé Pán Boh zaplať!

FARSKÁ KANCELÁRIA BUDE ZATVORENÁ do 4.9. V súrnom prípade nás kontaktujte na farskom telefónnom čísle, alebo po sv. omšiach v sakristii. Ďakujeme za porozumenie.

SVIATOSŤ MANŽELSTVA chcú prijať:

Tomáš Michalík z Uzoviec a Alžbeta Baňasová zo Sabinova

Martin Šeteščák z Jakubovian a Nikola Nemčíková zo Svinnej