Farské oznamy - 11. týždeň v cezročnom období - 19. 6. 2023 - 25. 6. 2023

Farské oznamy

19.6. – 25.6. 2023

SVIATOSŤ BIRMOVANIA budúcu nedeľu 25.6. pri sv. omši o 11.00 udelí J. Ex. Mons. Marek Forgáč, košický pomocný biskup, sviatosť birmovania našim birmovancom. Sviatosť zmierenia budeme vysluhovať počas týždňa ako obyčajne, navyše, v piatok 23.6. budeme spovedať kňazi nášho dekanátu večer od 19.00. Prosím využite možnosti prijatia sviatosti zmierenia vo vyhradených termínoch. Birmovancom pripomíname, že v sobotu, 24.6. o 10.00 je nácvik obradu a priebehu slávnosti. Účasť je bezpodmienečne povinná.

VYHRADENIE MIEST Pri sv. omši v nedeľu 25.6. o 11.00 miesta na sedenie sú v kostole vyhradené birmovancom a birmovným rodičom. Všetci ostatní zaujmite miesta až po obsadení birmovancami.

SLÁVNOSŤ NARODENIA SV. JÁNA KRSTITEĽA slávime v sobotu 24.6. Nie je to prikázaný sviatok, ale keďže je to slávnosť, aj večerné sv. omše sú oslavou narodenia Pánovho predchodcu.

PERSONÁLNA ZMENA V NAŠEJ FARNOSTI K 1. júlu odchádza z našej farnosti pán kaplán dp. František Sokyra. Z rozhodnutia p. arcibiskupa bude jeho novým pôsobiskom Farnosť Košice – Krásna. S p. kaplánom sa rozlúčime vo filiálnych kostoloch v nedeľu 25.6. pri sv. omšiach. Vo farskom kostole vo štvrtok 29.6. pri večernej sv. omši. Pánu kaplánovi ďakujeme za jeho horlivú a obetavú službu v našej farnosti a na novom pôsobisku mu vyprosujeme veľa Božích milostí.

FARSKÝ TÁBOR Farský tábor je z hľadiska kapacity už plný. Prijímame už len náhradníkov. Zároveň prosíme tých, ktorí majú prihlášky, aby ich nezabudli doniesť podľa pokynov vypísané spolu s peniazmi.

MIKE 2023 Pozývame miništrantov na Stretnutie miništrantov Košickej arcidiecézy MIKE 2023. Plagáty s informáciami a papiere na prihlásenie sa nachádzajú v sakristii. Je potrebné sa prihlásiť do 18.6. (nedeľa). Stretnutie sa uskutoční v areáli Kráľovnej pokoja na Sídlisku III v Prešove.

SVIATOSŤ MANŽELSTVA chcú prijať:

Dominik Čorba z Rožkovian a Anna Karaffová zo Sabinova

Henrich Wolf zo Sabinova a Dominika Bujňáková z Rožkovian

Tomáš Tomčák z Prešova a Veronika Janičová zo Sabinova

Slavomír Dujava z Jakovian a Nikola Vranková z Jakubovian.

vložené: 17.06.2023