Farské oznamy - 10. týždeň v cezročnom období - 12. 6. 2023 - 18. 6. 2023

Farské oznamy

12.6. – 18.6. 2023

SLÁVNOSŤ NAJSVÄTEJŠIEHO SRDCA JEŽIŠOVHO slávime nasledujúci piatok. Nie je to prikázaný sviatok. Po každej sv. omši (aj vo štvrtok večer) bude nasledovať odprosujúca pobožnosť a eucharistické požehnanie. Kto sa zúčastní tejto pobožnosti a zvlášť, kto sa pomodlí modlitbu „Najmilší Ježišu..“ (text nájdete v JKS) môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky. Tento deň je aj Svetový deň modlitieb za posväcovanie kňazov.

ADORÁCIA VO ŠTRTOK bude ako obvykle od 16.00, pred sv. omšou sa v tichosti preruší a bude pokračovať po sv. omši – zo slávnosti Najsv. Srdca Ježišovho s odprosujúcou pobožnosťou.

KŇAZSKÁ VYSVIACKA V sobotu, 17.6. o 10.00 vysvätí pre službu košickej arcidiecézy košický arcibiskup – metropolita Mons. Bernard Bober štyroch novokňazov. Medzi nimi je aj dp. Šimon Škvarko z farnosti Jarovnice v sabinovskom dekanáte. Modlime sa za našich novokňazov.

ZBIERKA NA FARSKÉ A KOSTOLNÉ POTREBY nasledujúcu nedeľu, 18. 6. bude v kostoloch našej farnosti zbierka na farské a kostolné potreby, Svoje milodary môžete odovzdať do označených schránok. Vopred srdečné Pán Boh zaplať!

SVIATOSŤ MANŽELSTVA chcú prijať:

Henrich Wolf zo Sabinova a Dominika Bujňáková z Rožkovian

Tomáš Tomčák z Prešova a Veronika Janičová zo Sabinova

Slavomír Dujava z Jakovian a Nikola Vranková z Jakubovian.

vložené: 10.06.2023