Farské oznamy - 3. veľkonočná nedeľa - 2.5. - 8.5. 2022

Farské Oznamy

2.5. – 8.5. 2022

MÁJOVÉ POBOŽNOSTI Vo Farskom kostole vždy večer (okrem nedele) pri sv. omši o 18.00. Začíname litániami, po nich modlitba k Panne Márii. Vo filiálnych kostoloch, ak sa neslávi sv. omša, vždy večer o 18.00. (okrem nedele).

TÝŽDEŇ MODLITIEB ZA DUCHOVNÉ POVOLANIA tento týždeň sa modlíme za duchovné povolania. Zvlášť na tento úmysel obetujeme adoráciu vo štvrtok vo Farskom kostole.

PRAVIDELNÁ ADORÁCIA vo štvrtok od 16.00 vo Farskom kostole. Záverečná pobožnosť o 17.45.

PRVÝ PIATOK V MESIACI Pravidelná adorácia bude vo Farskom kostole od 16.00, záverečná pobožnosť o 17.45. Vo filiálnych kostoloch adorácia od 15.30.

PRVÁ SOBOTA V MESIACI Fatimská pobožnosť vo Farskom kostole bude v sobotu o 6.45, po nej sv. omša. V Jakubovanoch bude Fatimská pobožnosť večer o 17.15.

SLÁVNOSTI 1. SV. PRIJÍMANIA Budúcu nedeľu – 8. mája budeme sláviť slávnosti 1. sv. prijímania – vo farskom kostole o 10.30 pre deti ZŠ cirkevnej, súkromnej a špeciálnej. V Jakubovanoch rovnako o 10.30. Sviatosť zmierenia detí – v sobotu od 9.00. Prosíme Vás, aby ste pri týchto sv. omšiach uvoľnili miesta v laviciach pre rodičov a krstných rodičov detí. Rodičov pozývame k prijatiu sviatosti zmierenia počas týždňa.

STRETNUTIE RODIČOV prvoprijímajúcich detí, ktoré majú termín 1. sv. prijímania 15.5. 2022 vo Farskom kostole (ZŠ na ul. 17. novembra) bude vo štvrtok 5.5. večer po svätej omši.

KATECHÉZY BIRMOVANCOV Pozývame všetkých birmovancov na ďalšiu katechézu v piatok, 6.5. po večernej sv. omši, ktorú je potrebné absolvovať k ukončeniu prípravy na sviatosť birmovania. Katechézy prebiehajú počas piatich po sebe nasledujúcich piatkov, vždy po večernej sv. omši, vo farskom kostole. Komu nevyhovuje tento deň a čas, môže sa danej katechézy zúčastniť aj v sobotu po večernej sv. omši v Jakubovanoch. Katechézy sú povinné, miesto podľa vášho výberu.

Dátumy ďalších katechéz: 13.5., 20.5., 27.5.

PÚŤ DETÍ Arcidiecézna Púť detí do Obišoviec sa koná v sobotu 14. mája. Za našu farnosť je kontaktná osoba p. Malíková. Kto má záujem zúčastniť sa, môže ju kontaktovať na telefónnom čísle 0903 675 039.

ZBIERKA NA KŇAZSKÝ SEMINÁR na budúcu nedeľu – Nedeľu Dobrého Pastiera je v kostoloch našej arcidiecézy tradičná zbierka na Kňazský seminár sv. Karola Boromejského v Košiciach, kde žijú a študujú naši seminaristi, pripravujúci sa na kňazstvo. Svoje milodary môžete odovzdať do vyznačených schránok. Srdečné Pán Boh zaplať!

SVIATOSŤ MANŽELSTVA chcú prijať:

Matej Čech z Viťaza a Tamara Tomášková zo Sabinova (3);

Tomáš Filip zo Sabinova a Lucia Mišenčíková zo Sabinova (2);

René Hudák zo Zlatej Bane a Katarína Kovačíčová z Drienice (2);

Pavol Šimon zo Sabinova – Orkucany a Tatiana Humeňanská zo Sabinova (1);

Tomáš Mačišák z Drienice a Ivana Záhoráková zo Sabinova (1).

Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by menovaní nemohli platne prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na Farskom úrade. Snúbencov zverujeme do modlitieb Farského spoločenstva

vložené: 30.04.2022