Farské oznamy - 5. týždeň v cezročnom období - 7. 2. - 13. 2. 2022

Farské Oznamy

7. 2. – 13. 2. 2022

SVÄTÁ OMŠA ZA ŽIVOT Srdečne vás pozývame na sv. omšu za život, v utorok, 8.2., večer. Zvlášť pozývame tehotné mamičky na požehnanie matiek pred pôrodom, ktoré sa uskutoční po sv. omši.

SVIATOSŤ POMAZANIA CHORÝCH V tomto týždni, v piatok 11.2. je spomienka Panny Márie Lurdskej a zároveň 30. Svetový deň chorých. V tomto čase je zvykom udeľovať sviatosť pomazania chorým v našich chrámoch pri sv. omši. V našej farnosti budeme vysluhovať sviatosť pomazania chorých takto:

Streda   9.2.:   Orkucany 18.00

Štvrtok 10.2.   Jakubovany 18.00

Piatok   11.2.   Sabinov pri sv. omšiach o 6.45 a 18.00

Podmienky prijatia sviatosti:

-        stav vážnej choroby alebo slabosti staroby. „ sväté pomazanie sa má dať so všetkou starostlivosťou veriacim, ktorí sú pre chorobu alebo starobu v nebezpečenstve života“ (...) Sväté pomazanie možno udeliť aj starcom, ktorí značne upadli na sile, aj keď nevidieť, žeby boli nebezpečne chorí“ (Obrad pomazania chorých s. 20). V prípade nejasnosti sa informujte na Farskom úrade – osobne či telefonicky.

-        stav milosti (ten kto chce prijať sv. pomazania chorých je v stave milosti – t.j. bol na sv. spovedi a môže pri sv. omši prijať Eucharistiu)

-        v režime OP (plne očkovaný alebo po prekonaní Covid)

POKLONA NAJSV. SVIATOSTI OLTÁRNEJ štvrtok: vo Farskom kostole od 16.00. Záverečná pobožnosť a požehnanie o 17.45.

SVIATOSŤ BIRMOVANIA - TERMÍN V tomto roku bude slávnosť udeľovania sviatosti birmovania v našej farnosti po dohode s ABÚ v sobotu, 11. 6. 2022 o 11.00.  Tento termín nám bol určený vzhľadom k programu p. biskupov a preto je nemenný.

PRVÉ SV. PRIJÍMANIA – TERMÍNY V našej farnosti budú slávnosti prvého sv. prijímania v tomto roku v nasledovných dátumoch:

Sabinov:

8. mája 10.30: deti zo ZŠ: cirkevná, súkromná a špeciálna

15. mája 10.30: deti zo ZŠ na ul. 17. novembra

22. mája 10.30: deti zo ZŠ na ul. Komenského

Jakubovany:

8. mája 10.30 deti zo ZŠ Jakubovany, resp. s domicilom v Jakubovanoch

Termíny uverejňujeme s dostatočným predstihom, aby ste si na určený deň zariadili čas a informovali i pozvali aj krstných rodičov. Veľmi vás prosíme, aby ste nežiadali o presuny.

ZBIERKA PASTORÁCIA MLÁDEŽE 16. 1. sa v kostoloch našej farnosti uskutočnila zbierka pre mládežnícke centrá UPC a ACM. Sabinov: 446,60€, Jakubovany: 141, 01€, Orkucany: 97,20€. Srdečné Pán Boh zaplať!

DOBRÁ NOVINA 2021.Tohto roku tradičná iniciatíva Dobrá novina - celoslovenská kolednícka akcia ktorú organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí a v rámci ktorej prebieha i verejná zbierka určená na podporu humanitárnych a rozvojových projektov v subsaharskej Afrike aj keď nemohla prebehnúť zvyčajným spôsobom, našla odozvu medzi mnohými veriacimi, ktorí v priebehu vianočného obdobia venovali svoje milodary: Sabinov 873, 35€, Jakubovany: 470€ Orkucany: 190€. Prostriedky boli zaslané na účet otvorený na tento účel. Nech dobrotivý Boh odplatí Vašu štedrosť.

vložené: 05.02.2022