Farské oznamy - 3. adventný týždeň 13.12. - 19.12.2021

Farské Oznamy

13.12. – 19.12. 2021

KOSTOLY OTVORENÉ Sv. omše sa slúžia s povoleným počtom 30 osôb v režime OP (očkovaní a po prekonaní choroby. Treba sa preukázať príslušným dokladom. Na sv. omše sa treba prihlásiť elektronicky cez webovú stránku farnosti. Prosíme vás, aby ste umožnili aj iným prísť na sv. omšu. Preto sa zapisujte maximálne raz za 3-4 dni. Večerná sv. omša v sobotu je s nedeľnou platnosťou. Preto sa určite nezapisujte aj na sobotu večer aj na nedeľu! Riaďte sa pokynmi služby pri dverách chrámov.

SVIATOSŤ ZMIERENIA budeme vysluhovať vo Farskom kostole každý pracovný deň ráno pol hodinu pred sv. omšou a popoludní od 15.30 – 17.45. O 16.00, 16.30, 17.00 a 17.30 podávame sv. prijímanie pre tých, ktorí prijali sviatosť zmierenia. Po podaní sv. prijímania, prosím opustite priestory kostola. Uvoľnite miesto ďalším prichádzajúcim. Vo filiálnych kostoloch spovedáme v týždni  hodinu po sv. omši od 18.30 – 19.30.

PODÁVANIE SV. PRIJÍMANIA Pre tých, ktorí sa nedostanú na sv. omšu podávame sv. prijímanie po večernej sv. omši. Prosím, nežiadajte o to v iných termínoch, ani telefonicky.

SPÔSOB PODÁVANIA SV. PRIJÍMANIA V našej farnosti podávame eucharistiu na ruku a postojačky. Pán arcibiskup v liste ešte z 10. 8.2020 vyzýva kňazov , aby sme „na území košickej arcidiecézy striktne dodržiavali nariadenie KBS“. Dodržiavame toto usmernenie nástupcu apoštolov a ordinára tejto arcidiecézy v duchu poslušnosti. Žiadame veriacich, aby to prijali. Rôzne súkromné názory a prax iných kňazov mimo našej farnosti sú v rozpore s nariadením arcibiskupa.

PRE NEZAOČKOVANÝCH platí podľa aktuálneho nariadenia individuálny spôsob pastorácie. V prípade, že chcú prijať sviatosť zmierenia a eucharistiu, nech si telefonicky dohodnú termín.

NÁVŠTEVA CHORÝCH PRED VIANOCAMI Návštevy chorých budeme realizovať v nasledujúcom týždni, po telefonickom dohovore. Ak má niekto záujem okrem tých, ktorých pravidelne navštevujeme pred prvým piatkom, nahláste v sakristii našich kostolov po sv. omšiach.

ADORÁCIA VO ŠTVRTOK Pravidelná adorácia Najsvätejšej Sviatosti Oltárnej je zrušená až do odvolania.

VYSIELANIE SV. OMŠÍ naďalej nás môžete sledovať ráno 6.45 aj večer o 18.00. V nedeľu sú vysielané sv. omše z Farského kostola o 7.30 aj o 10.30.

DETI NA SV. OMŠIACH Všetky deti v sprievode rodičov do 12 rokov musia byť osobitne nahlásené v zozname účastníkov na sv. omšu. Počet ľudí na sv. omši nesmie prekročiť 30 osôb.

POĎAKOVANIE FARSKEJ CHARITY BOŽIEHO MILOSRDENSTVA Ďakujeme všetkým darcom zo Sabinova aj tým, ktorí dňa 20.11.2021 iba nakupovali v OD Kaufland a rozhodli sa podporiť zbierku ,,Kilo pre chudobných“. Ďakujeme za štedré  potravinové dary, 8 ks stravných lístkov v hodnote 41,70 € a hotovosť 43 € . Ďakujeme aj všetkým, ktorí pomohli zorganizovať túto akciu – pracovníkom obchodného domu Kaufland Sabinov za ich ochotu a spoluprácu, Mestu Sabinov, našim kňazom, členom charity a dobrovoľníkom. Z týchto darov budú pripravené vianočné potravinové balíčky pre rodiny v núdzi. Všetkým darcom úprimné Pán Boh zaplať.

vložené: 11.12.2021