Oznamy 1. adventný týždeň - 28.11. - 5.12.2021

Farské Oznamy

29.11. – 5.12.2021

KOSTOLY OTVORENÉ Ako dobre viete je zakázané verejné slávenie bohoslužieb. Je to bolestná situácia, preto sa snažíme v rámci možnosti robiť čo sa dá. Kostoly našej farnosti sú otvorené iba k súkromnej modlitbe v priestoroch predsiení.

ÚMYSLY SV. OMŠÍ sú uvedené v liturgickom prehľade. Budú odslúžené podľa pôvodného rozpisu kňazmi našej farnosti ako boli zapísané.

INDIVIDUÁLNA PASTORÁCIA je dovolená. Preto sme k dispozícii k vysluhovaniu sviatosti zmierenia v pondelok – piatok od 10-12h a od 15-17h po predchádzajúcom telefonickom dohovore. Pýtate sa na rozdávanie sv. prijímania – nemôžeme si dovoliť, aby sa v kostole zhromaždilo veľa veriacich, pretože akékoľvek hromadné podujatia sú zakázané.

PONDELOK 29.11. JE CELODENNÁ POKLONA v našej farnosti v rámci celodiecéznej poklony. Najsvätejšia Sviatosť Oltárna bude vyložená od rannej sv. omše až do večernej sv. omše. Farský kostol (nielen predsieň) bude otvorený celý deň, môžete prísť na súkromnú poklonu. V predsieni kostola nájdete už od nedele rána tabuľku, kde sa môžete zapísať. (max. 5 osôb).

SVIATOSŤ ZMIERENIA CHORÝM nebudeme vysluhovať tento týždeň. Ak to situácia dovolí navštívime ich pred vianočnými sviatkami.

POŽEHNANIE ADVENTNÝCH VENCOV svoje adventné vence môžete priniesť do kostolov našej farnosti v nedeľu v čase 8.30 – 10.00. Vence prineste prosím dopredu k oltáru.

Vyzdvihnúť si ich môžete od 11.30 – 12.30.

VYSIELANIE SV. OMŠÍ v tomto období nás môžete sledovať ráno 6.45 aj večer o 18.00. V nedeľu sú vysielané sv. omše z Farského kostola o 7.30 aj o 10.30.

PRVÝ PIATOK V MESIACI Sv. omša večer bude ukončená krátkou pobožnosťou s eucharistickým požehnaním.

PRVÁ SOBOTA V MESIACI Fatimská pobožnosť bude pred večernou sv. omšou. Začne o 17.15.

vložené: 27.11.2021