Oznamy na 34. týždeň cez rok

Ø  Od pondelka 22.11. platia podľa nariadenia kompetentných úradov nové pravidlá podľa ustanovenia upraveného Covid – automatu a preto platí nasledovné:

Všetky sväté omše v našej farnosti, vo všetkých kostoloch pri nedeľných sv. omšiach, či pri sv. omšiach cez týždeň,  sú v režime OP (očkovaní, alebo po prekonaní choroby)

Povolený počet osôb prítomných v kostole: 100 osôb s povinným zápisom!

Formulár zápisu nájdete na web stránke farnosti: www.farnostsabinov.sk

Prosíme, aby ste nosili pri sebe doklad o kompletnom zaočkovaní resp. o prekonaní choroby.

V interiéri kostola je povinnosť nosenie respirátora.

* * * * *

Ø  Na prvú adventnú nedeľu pri každej sv. omši je možnosť požehnania adventných vencov, ktoré si prinesiete, aby vám pripomínali vo vašich domovoch prípravu na príchod Spasiteľa. Vence prineste prosím pred začiatkom sv. omše dopredu k oltáru.

Ø  1. adventná nedeľa už tradične je dňom jesennej zbierky na Charitu. V rámci Košickej arcidiecézy pomáha Arcidiecézna charita v 30 zariadeniach, kde poskytuje viac ako 50 druhov služieb seniorom, chudobným, opusteným a chorým. Svoj milodar môžete venovať pri východe kostola do označenej schránky určenej na tento účel. Viac informácii a možnosti ako pomôcť nájdete aj na stránke www.charita-ke.sk.

Ø  Príprava na 1. sv. prijímanie detí a príprava na prijatie sviatosti birmovania je prerušená až do odvolania. O ďalších stretnutiach Vás budeme informovať.

Ø  Dobročinná zbierka sv. Alžbety zo 14. 11.: Sabinov: 580,47€; Jakubovany: 299,67€; Orkucany: 82,60€. Srdečné Pán Boh zaplať!

Ø  Najsvätejšia Sviatosť Oltárna  bude vystavená k adorácii vo štvrtok od 16.00 – 17.45 hod

vo Farskom kostole. Poklona končí eucharistickým požehnaním o 17.45.

VYHLÁSENIE KBS K PODPORE OČKOVANIA

Drahí bratia a sestry, obraciame sa na vás s prosbou o vypočutie, aby naše kresťanské spoločenstvo v dôležitej chvíli zaujalo správny postoj. Sledujeme rastúce počty nakazených a zomierajúcich na Covid a zároveň rastúci počet vyčerpaných lekárov a zdravotníkov, z čoho hrozí bezprostredný kolaps nemocníc. Sme presvedčení, že práve očkovanie je veľká pomoc pre zastavenie pandémie a pre záchranu tisícok ľudských životov. Zaočkovaním chránime nielen seba, ale aj druhých. Tak ako to vyjadril Svätý Otec: zaočkovať sa je prejavom lásky voči blížnemu. Kto pochybuje, nech sa rozhodne práve preto, že kresťanským povolaním je starať sa nielen o seba, ale aj o blížnych a pomáhať im na ceste života. Naberme odvahu a spravme tento krok z lásky k druhým, k slabším, k ohrozeným. Naliehame na kňazov, aby šírili správnu osvetu, aby nabádali v prospech očkovania a zároveň dodržiavali hygienické pravidlá. To je v čase šíriacej sa choroby konkrétnym a zrelým prejavom našej viery v Boha, ktorý nám zveril svet i blížnych do opatery. A to je aj skutočným prejavom nášho uvedomelého, konzistentného postoja za život. Vypočujte, drahí bratia a sestry, tento náš hlas a modlite sa i povzbudzujte spolu s nami, aby si ľudia nezatvrdzovali svoje srdcia a neodmietali prostriedok, ktorý máme na pomoc v utrpení.

vložené: 20.11.2021