Oznamy na 33. týždeň cez rok

FARSKÉ OZNAMY

Ø  Od pondelka 8.11. sa  okres Sabinov naďalej nachádza v bordovom pásme podľa Covid – automatu preto platia nasledovné podmienky:

Farský kostol - Nedeľné sv. omše:

V sobotu 18.00 80 osôb povinný zápis (Očkovaní, Testovaní, Prekonaní)

7.30   kapacita 80 osôb povinný zápis (OTP)

9.00   len zaočkovaní – bez limitu, povinný zápis

10.30 len zaočkovaní – bez limitu, povinný zápis

18.00 len zaočkovaní – bez limitu, povinný zápis

Jakubovany: sobota 18.00 -  40 osôb povinný zápis. (OTP) Nedeľa: len zaočkovaní – bez limitu,

povinný zápis

Orkucany:     sobota 18.00 – 40 osôb povinný zápis. (OTP) Nedeľa: len zaočkovaní – bez limitu,

povinný zápis

V týždni : Farský kostol 6.45 80 osôb povinný zápis (OTP) 18.00: len zaočkovaní – bez limitu,

povinný zápis

Filiálky: 40 osôb – povinný zápis (OTP)

Formulár zápisu nájdete na web stránke farnosti: www.farnostsabinov.sk

Podľa nariadení kompetentných orgánov je povinnosť nosiť pri sebe doklad o kompletnom zaočkovaní resp. o vykonanom teste (pri režime OTP). Neočkovaným a netestovaným podľa nového nariadenia nie je dovolené zúčastniť sa akéhokoľvek hromadného podujatia, a teda aj bohoslužieb. Prosíme, aby ste to rešpektovali.

V interiéri kostola je povinnosť nosenie respirátora.

* * * * *

Ø  Dnešnú nedeľu je v kostoloch našej arcidiecézy dobročinná zbierka sv. Alžbety venovaná charitatívnym aktivitám našej arcidiecézy.

Ø  Budúca nedeľa  - nedeľa Krista Kráľa je poslednou nedeľou v liturgickom roku. V našich kostoloch sa pred vyloženou Sviatosťou Oltárnou pri všetkých nedeľných sv. omšiach koná obnova zasvätenia ľudského pokolenia Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. Kto sa zúčastní na verejnom recitovaní modlitby Ježišu, Vykupiteľ ľudského pokolenia určenej na slávnosť Krista Kráľa, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.

Ø  Úmysly na sv. omše prijímame od pondelka, priebežne, vždy po večernej sv. omši v našich kostoloch. Prijímame úmysly na mesiace január – jún 2022. Prosím, buďte ohľaduplní, nech je priestor aj pre iných. Podľa toho formulujte svoje  úmysly a ich počet. Prednosť majú výročné sv. omše a životné jubileá. Konkrétne dátumy je možné vybrať len po dohode s kňazom, ktorý zapisuje úmysel.

Ø  Farská charita  organizuje na  budúcu sobotu – 20.11.2021 −  jesennú zbierku trvanlivých potravín „Kilo pre chudobných“. Táto  zbierka prebehne  priamo v obchodnom dome Kaufland v čase od 9.00 – 16.00h, kde nakupujúci majú možnosť popri svojom nákupe venovať dobrovoľníkom do košíka trvanlivé potraviny (konzervy – mäsové, ryby, nátierky, polievky, nakladaná zelenina, trvanlivé mlieko, maslá, olej, múka, krupica, cestoviny, cukor, ovsené vločky, ryža, strukoviny- hrach, fazuľa, šošovica, paradajkové pretlaky, horčica, kečup, pudingy, kakao, čokoláda, čaj, káva, trvanlivé pečivo) podľa vlastného uváženia. Tieto potraviny budú rozdelené a doručené rodinám v hmotnej núdzi. Vopred všetkým úprimné Pán Boh zaplať!

Ø  V piatok, 19.11. je večerná sv. omša obetovaná za život, zvlášť za manželov, ktorí očakávajú narodenie svojho dieťaťa. Srdečne ich pozývame na túto sv. omšu, aby sme pre nich vyprosovali hojnosť Božích milostí.

Ø  Najsvätejšia Sviatosť Oltárna  bude vystavená k adorácii vo štvrtok od 16.00 – 17.45 hod vo Farskom     kostole. Poklona končí eucharistickým požehnaním o 17.45.

Ø Sv. omša pre deti je v stredu o 18.00, pre mladých v piatok o 18.00.

vložené: 13.11.2021

PDF Príloha: Farské oznamy [ formát: PDF veľkosť: 1,41MB ]