12. týždeň cez rok

Sabinov:

• Od pondelka (21.6.) sa okres Sabinov nachádza v zelenej farbe. Môže byť už obsadených 75 % kapacity kostola, preto sa už nebude treba prihlasovať na sv. omše. Naďalej je povinné rúško a dezinfekcia rúk, ale odporúčame obsadzovať miesta na sedenie šachovnicovo – s odstupmi, žijúci v spoločnej domácnosti môžu sedieť spolu. Pred sv. omšami sa už môžeme modliť ruženec.
  • Sväté prijímanie sa dáva na ruku.
  • Na budúcu nedeľu budú mať deti 1. sv. prijímanie pri sv. omši o 10.30 hod., ruší sa sv. omša o 17.00 hod.
  • Spovedáme pred sv. omšami a pri spovednej službe pondelok – piatok 16.00 – 18.00 hod.
  • Na základe rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska všeobecný dišpenz od povinnej účasti na nedeľných bohoslužbách a prikázaných sláveniach už nebude platiť od 30. júna 2021.
  • Ste slobodný/slobodná a vo viere hľadáte životného partnera? Príďte sa zoznámiť s novými ľuďmi, ktorí rovnako ako vy túžia vstúpiť do sviatostného manželstva, na speed dating katRande1. júla 2021 o 18 hod., v dominikánskom centre Veritas, na Dominkánskom námestí v Košiciach. Podrobnejšie informácie nájdete na plagáte v kostole alebo na stránke: katRande.org alebo na Výveska.sk
  • K 30. 6. končí vo funkcii farára a dekana L. Cichý, ktorý preberie farnosť Košických mučeníkov v Košiciach - Nad jazerom. Do našej farnosti príde Marek Haratim, terajší farár v Kračúnovciach. Rozlúčka s pánom dekanom bude v nedeľu 27.6.; o 15.00 bude v kostole modlitba korunky k Božiemu milosrdenstvu a po nej, ak chcete pozdraviť odchádzajúceho p. dekana, pozývame na farský dvor. Prosíme, aby ste upustili od hmotných darov a kvetov, najkrajším darom bude osobné stretnutie a rozhovor.

Orkucany:

• Sväté prijímanie sa dáva na ruku.
  • Spovedáme pred každou sv. omšou, v SB počas spovednej služby od 16-18 hod.
  • Budúcu nedeľu bude sv. omša o 7.30 hodine!

Jakubovany:

• Sväté prijímanie sa dáva na ruku.
  • Spovedáme pred každou sv. omšou, v SB počas spovednej služby od 16-18 hod.

deň

ZaBP Jozef (70 r.)

+ Milan (1.výr.)

večerná z nasl. nedele