5. veľkonočný týždeň

Sabinov:

• Pozývame všetkých veriacich zapojiť sa do májovej ružencovej reťaze, ku ktorej vyzýva pápež František, aby sme sa spojili s modliacimi sa na celom svete za skončenie pandémie a obnovenie spoločenského a pracovného života. Ruženec sa modlíme o 18.00 hod. na úmysly Sv. Otca – pripojte sa doma, aj cez TV Lux.
    Tí, ktorí sú nahlásení na večernú sv. omšu, môžu sa pomodliť spoločne v kostole o 18.00 hod.
  • Ohlášky pred diakonátom: Miloš Jaklovský, pochádzajúci z našej farnosti, chce byť vysvätený na diakona. Kto by vedel o nejakej cirkevnoprávnej prekážke, nech to v priebehu budúceho týždňa zahlási na farskom úrade.
  • Na sv. omši sa stále môže zúčastniť len veľmi obmedzený počet veriacich, pravdepodobne to potrvá dlhšie a je veľa veriacich, ktorí sa ešte nedostali na sv. omšu ani raz. Preto chceme poprosiť, aby ste umožnili viacerým dostať sa na sv. omšu tak, že sa prihlásite maximálne na jednu sv. omšu v týždni a keď sa vám podarilo byť na sv. omši túto nedeľu, nehláste sa na budúcu, aby boli voľné miesta pre iných. V prípade, že ostanú voľné miesta, môžete sa dohlásiť do 1 hod. pred sv. omšou.
  • Na sv. omše v Sabinove je potrebné sa nahlásiť cez farskú internetovú stránku (max. 30 osôb). Do počtu zúčastnených sa nezapočítavajú deti do 10 rokov v sprievode dospelej osoby.
  • Spovedáme pred sv. omšami a tiež pri spovednej službe v pondelok až štvrtok 15.30 – 18.00 hod., nenechávajte si spoveď na piatok, lebo v piatok pridávame sv. omšu o 17.00 hod. a medzi omšami budeme rozdávať sv. prijímanie tým, ktorí sa nedostanú na sv. omšu.
  • Chceme pri nahlasovaní uprednostniť tých, ktorí majú úmysel sv. omše – aby ste sa na ňu dostali, nahláste sa vopred vo farskej kancelárii – aj telefonicky 051/452 3784, aby sme vám rezervovali miesto na danú sv. omšu.
  • Úmysly na sv. omše o 15.00 si môžete dohodnúť, ak sa bude dať, pred sv. omšou s kňazom, ktorý ju bude slúžiť.
  • Prosíme o zodpovednosť v nahlasovaní a vo vyberaní termínov sv. omší. Ak sa na omšu nahlásite, zodpovedne na ňu aj príďte, aby bola kapacita vždy naplnená, a zároveň, aby ste neblokovali iných.
  • Kostol sa otvára 30 minút pred sv. omšou. Pred omšou spovedáme tých, ktorí sú nahlásení na sv. omšu. Pri vstupe bude služba, ktorá vpustí len nahlásených ľudí a ktorú je potrebné rešpektovať.
  • Pri návšteve kostola dodržujte všetky platné epidemiologické a hygienické nariadenia.
  • Spovedáme cez spovednú službu od 15.30 do 18.00 hod. pondelok – štvrtok.
  • Sv. prijímanie mimo sv. omše rozdávame v pondelok – piatok počas spovednej služby 15.30 – 18.00 hod., každých 30 min., podľa záujmu aj častejšie – vo vnútri môže byť max. 30 osôb.
  • Stále platí, že veriaci sú dišpenzovaní od fyzickej účasti na nedeľnej sv. omši.
  • Pre pohreby, sobáše a krsty platí: môžu sa konať, ale s obmedzením počtu prítomných jedna osoba na 15 m2 vo vnútri, v našom farskom kostole max. 30 osôb – treba nahlásiť vo farskej kancelárii.
  • Sväté prijímanie sa dáva na ruku.
  • Farská kancelária funguje v úradných hodinách ako zvyčajne.

Orkucany:

• Na sv. omši sa môžu zúčastniť veriaci v obmedzenom počte (1 osoba na 15 m2) – na sv. omše v Orkucanoch max. 10 osôb. Na sv. omšu sa nahláste vopred u p. kostolníčky Ondrejovej, aby ste na ňu dostali – pri vstupe bude služba, ktorá vpustí len nahlásených ľudí a ktorú je potrebné rešpektovať.
  • Chceme uprednostniť tých, ktorí majú úmysel sv. omše, preto sa prihláste vopred tiež u p. Ondrejovej.
  • Kostol sa otvára 30 minút pred sv. omšou. Pred omšou vyspovedáme tých, ktorí sú nahlásení na sv. omšu. Spovedať budeme aj po sv. omšiach, ak bude záujem, s možnosťou sv. prijímania.
  • Keďže zatiaľ nie je možné viacerým sa zúčastniť na sv. omši, vyzývame k zvýšenej vzájomnej ohľaduplnosti a obetavosti. Nedá sa byť na sv. omši každý deň, preto prosíme o pochopenie a trpezlivosť.
  • Sväté prijímanie sa dáva na ruku.
  • Pobožnosti, ruženec sa modlíme súkromne.

Jakubovany:

• Na sv. omši sa môžu zúčastniť veriaci v obmedzenom počte (1 osoba na 15 m2) – na sv. omše v Jakubovancoh max. 10 osôb. Na sv. omšu sa nahláste vopred u p. kostolníčky Peregrínovej, aby ste na ňu dostali – pri vstupe bude služba, ktorá vpustí len nahlásených ľudí a ktorú je potrebné rešpektovať.
  • Chceme uprednostniť tých, ktorí majú úmysel sv. omše, preto sa prihláste vopred tiež u p. Peregrínovej.
  • Sväté prijímanie sa dáva na ruku.
  • Pobožnosti, ruženec sa modlíme súkromne.

Prihláste sa iba jednu sv. omšu V TÝŽDNI,

aby sa mohli zúčastniť viacerí.

Dohlásiť sa dá do 1 hod. pred sv. omšou.

nahlásenie na sv. omšu

deň

liturgický prehľad

miesto