2. týždeň cezročné obdobie

Počas zákazu vychádzania, od 1. januára, nebudú verejné slávenia bohoslužieb, sv. omše slúžime bez prítomnosti veriacich na dohodnuté úmysly podľa rozpisu.

Úmysly sv. omší môžete nahlásiť telefonicky 051/452 3784 v čase 9.00 – 10.00 a 16.00 – 17.00 hod.:
– v Sabinove do konca januára zapisujeme na mesiac marec výročné (rok po smrti) a okrúhle jubileá za živých (ostatné úmysly neskôr);

– pre Jakubovany a Orkucany do 24. januára zapisujeme na mesiac február výročné (rok po smrti) a okrúhle jubileá za živých.

Od pondelka 18.1. do 25.1. máme Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov, zahrňte do vašich modlitieb aj úmysel za jednotu všetkých, ktorí veria v Krista a pamätajme na našich bratov vo viere z iných kresťanských cirkví, zvlášť z nášho mesta.

Veriaci sú dišpenzovaní od fyzickej účasti na nedeľnej sv. omši.

Krsty, sobáše a pohreby je možné sláviť, sú však obmedzené maximálnym počtom 6 účastníkov a podmienené dodržaním hygienických opatrení.

V kostoloch sa nesmú konať nijaké hromadné podujatia: to sa týka verejného spovedania, aj rozdávania svätého prijímania – preto sú kostoly zatvorené.

V nebezpečenstve smrti je možné individuálne vyslúžiť potrebné sviatosti zomierajúcemu.

deň

liturgický prehľad

miesto

úmysel

pondelok

18. 1.

ZaBP Margita s rodinou

za + rod. Tutokyová, Palková

utorok

19. 1.

za + bohuznáme rodiny

+ Ján

+ Andrej, Mária, Martin, Mária, František

streda

20. 1.

+ Karol, Regina

+ Žofia, Rudolf, Mária, Jozef

+ Ján, Anton, Mária, Anna

štvrtok

21. 1.

sv. Agnesy, panny a mučenice spomienka

+ Ján, Katarína

ZaBP Elena a Marián

+ Andrej

piatok

22. 1.

Sabinov

ZaBP Štefánia, František, Mária s rod.

ZaBP Antónia

ZaBP Karin, Svetlana, Martina, Šimon a rod.

23. 1.

Sabinov

ZaBP Marián a Elena (50. výr. manž.)

ZaBP Ján (70 r.)

+ Terézia

nedeľa

24. 1.