31. týždeň cezročné obdobie

Sabinov:

• Od 2. 11. 2020 je možné sláviť verejné bohoslužby pre tých, ktorí sa vedia preukázať:
    a) potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR testu vykonaným od 29. 10. 2020 do 1. 11. 2020;
    b) certifikátom s negatívnym výsledkom antigénového testu na COVID-19 vykonaným od 29. 10. 2020 do 1. 11. 2020 pri celoplošnom testovaní;
    c) v prípade vzniku akútneho respiračného ochorenia (prechladenie, kašeľ, nádcha a pod.), je osoba povinná zostať v domácej izolácii;
    d) ak sa u osoby prejavia príznaky akútneho respiračného ochorenia, treba telefonicky kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára a opustiť miesto hromadného podujatia.
  • Sv. omše budú vo zvyčajnom čase podľa rozpisu na prijaté omšové úmysly, zúčastniť sa môže max. 5 osôb z rodiny, na ktorej úmysel je daná bohoslužba slávená. Vašu účasť na sv. omši nám vopred nahláste na farské tel. č.: 051/452 3784 a potom príďte 15 min. pred sv. omšou ku vchodu do sakristie.
  • V nedeľu je sv. omša s úmyslom za farnosť o 10.00 hod.
  • Veriaci sú dišpenzovaní od fyzickej účasti na nedeľnej sv. omši.
  • Farský kostol bude otvorený: v pracovných dňoch (pondelok - piatok) od 8.00 po mrežu (v predsieni môže byť iba jedna osoba); od 16.00 do 18.00 celý kostol (ako počas spovednej služby), ale vo vnútri môže byť naraz max. 34 osôb; v nedeľu od 15.00 do 18.00 hod. (na súkromnú adoráciu a modlitbu) vo vnútri max. 34 osôb.
  • Spovedáme cez spovednú službu od 16.00 do 18.00 hod. od pondelka do piatku.
  • Sv. prijímanie mimo sv. omše rozdávame v nedeľu 15.00 – 18.00 hod.; v pracovných dňoch počas spovednej služby 16.00 – 18.00 hod., každú celú hodinu, podľa záujmu aj častejšie – vo vnútri môže byť max. 34 osôb.
  • Pri návšteve kostola dodržujte všetky platné epidemiologické a hygienické nariadenia: rúška, dezinfekcia rúk, pri sedení odstup, ničoho sa podľa možností nedotýkajte – rešpektujte službu pri vstupe, ktorej sa na požiadanie preukážte negatívnym výsledkom testu na Covid-19.
  • Pre pohreby, sobáše a krsty platí: môžu sa konať, ale s obmedzením počtu prítomných jedna osoba na 15 m2 vo vnútri, v našom farskom kostole max. 34 osôb – treba nahlásiť vo farskej kancelárii.
  • Farská kancelária funguje v úradných hodinách ako zvyčajne.
  • Úplné odpustky pre zomrelých veriacich bude možné tento rok kvôli pandémii koronavírusu získať celý november. V ktoré dni ich veriaci chcú získať, si môžu ľubovoľne vybrať a nemusia súvisle nasledovať za sebou. Starí, chorí a všetci, ktorí z vážnych dôvodov nemôžu vychádzať z domu, a to aj z dôvodu obmedzení nariadených verejnou autoritou v čase pandémie, môžu získať odpustky na diaľku. Stačí ak sa v duchu spoja so spoločenstvom Cirkvi, zrieknu sa akéhokoľvek hriechu s úmyslom splniť akonáhle to bude možné tri ďalšie zvyčajné podmienky (sviatostná spoveď, sväté prijímanie a modlitba na úmysel Svätého Otca) a pred obrazom Pána Ježiša alebo Panny Márie sa pomodlia zbožne modlitby za zosnulých. Môžu to byť napríklad ranné chvály alebo vešpery z Liturgie hodín za zosnulých, svätý ruženec, korunka Božieho milosrdenstva alebo iné modlitby za zosnulých, ktoré sa veriaci radi modlia, alebo sa zahĺbia do meditačného čítania jedného z evanjeliových úryvkov ponúkaných v liturgii za zosnulých, alebo vykonajú skutok milosrdenstva, obetujúc Bohu bolesti a útrapy vlastného života.

Orkucany:

• Sv. omše sú vo zvyčajnom čase podľa rozpisu na prijaté omšové úmysly, zúčastniť sa môžu max. 4 osoby z rodiny, na ktorej úmysel je daná bohoslužba slávená tak, že prídu 15 min. pred sv. omšou ku vchodu do kostola – len s negatívnym výsledkom testu na Covid-19.
  • Kostol bude otvorený na modlitbu a adoráciu, s možnosťou sv. zmierenia a sv. prijímania mimo sv. omše: nedeľa 9.15 – 10.15 hod.; streda, piatok 19.00 – 19.30 hod., vo vnútri môže byť naraz max. 10 osôb.
  • Pri návšteve kostola dodržujte všetky platné epidemiologické a hygienické nariadenia: rúška, dezinfekcia rúk, pri sedení odstup, ničoho sa podľa možností nedotýkajte – rešpektujte službu pri vstupe.

Jakubovany:

• Sv. omše sú vo zvyčajnom čase podľa rozpisu na prijaté omšové úmysly, zúčastniť sa môžu max. 4 osoby z rodiny, na ktorej úmysel je daná bohoslužba slávená tak, že prídu 15 min. pred sv. omšou ku vchodu do sakristie – ostatné chody sú zatvorené – len s negatívnym výsledkom testu na Covid-19.
  • Kostol bude otvorený na modlitbu a adoráciu, s možnosťou sv. zmierenia a sv. prijímania mimo sv. omše: nedeľa 9.30 – 10.30 hod.; utorok, štvrtok, piatok, sobota 19.00 – 19.30 hod., vo vnútri môže byť naraz max. 10 osôb.

deň

štvrtok

5. 11.

Sabinov

ZaBP Mária a Imrich (60. výr. manž.)

+ Vladimír (výr.)

+ Jozef, Margita, Imrich, Helena, Cyril

piatok

6. 11.

za ctiteľov BSJ

za čl. Ružencového bratstva

ZaBP Matej (15 r.)

za + čl. Ružencového bratstva

7. 11.

P. Márie v sobotu

ľub. spomienka

za + čl. Ružencového bratstva

+ Klára, súrodenci, rodičia

večerná z nasl. nedele

+ Anton

nedeľa

8. 11.

32. nedeľa

cez rok

za farnosť

ZaBP manž. Vrankoví (50. výr. manž.)

+ Juraj, Rudolf, Alžbeta

vložené: 02.11.2020