30. týždeň cezročné obdobie

• Počas zákazu vychádzania, od 24. októbra 2020 do 1. novembra 2020, nebudú verejné slávenia bohoslužieb. Výnimku z obmedzenia má len pohreb blízkej osoby, uzavretie manželstva a krst. Tieto obrady sa môžu verejne sláviť podľa doteraz platných pravidiel. Preto aj v našej farnosti sv. omše slúžime bez prítomnosti veriacich na dohodnuté úmysly podľa rozpisu, ako ste ich nahlásili, pričom sa môžete duchovne s nami spojiť v modlitbách a pri sledovaní sv. omší cez médiá.
  • Veriaci sú dišpenzovaní od fyzickej účasti na nedeľnej sv. omši.
  • V prípade nutnej potreby zaopatriť zomierajúceho zavolajte na farské číslo 051/452 3784, alebo mailom na sabinov@rimkat.sk, rovnako telefonicky a e-mailom vybavíte prípadný krst, pohreb a iné úradné záležitosti.
  • Úplné odpustky pre zomrelých veriacich bude možné tento rok kvôli pandémii koronavírusu získať celý november. V ktoré dni ich veriaci chcú získať, si môžu ľubovoľne vybrať a nemusia súvisle nasledovať za sebou. Starí, chorí a všetci, ktorí z vážnych dôvodov nemôžu vychádzať z domu, a to aj z dôvodu obmedzení nariadených verejnou autoritou v čase pandémie, môžu získať odpustky na diaľku. Stačí ak sa v duchu spoja so spoločenstvom Cirkvi, zrieknu sa akéhokoľvek hriechu s úmyslom splniť akonáhle to bude možné tri ďalšie zvyčajné podmienky (sviatostná spoveď, sväté prijímanie a modlitba na úmysel Svätého Otca) a pred obrazom Pána Ježiša alebo Panny Márie sa pomodlia zbožne modlitby za zosnulých. Môžu to byť napríklad ranné chvály alebo vešpery z Liturgie hodín za zosnulých, svätý ruženec, korunka Božieho milosrdenstva alebo iné modlitby za zosnulých, ktoré sa veriaci radi modlia, alebo sa zahĺbia do meditačného čítania jedného z evanjeliových úryvkov ponúkaných v liturgii za zosnulých, alebo vykonajú skutok milosrdenstva, obetujúc Bohu bolesti a útrapy vlastného života.

Dekrét o získaní odpustkov za zosnulých počas pandémie.

deň

liturgický prehľad