28. týždeň cezročné obdobie

Vzhľadom k výrazne sa zhoršujúcej epidemiologickej situácii a nárastu počtu infikovaných koronavírusom, od 1. októbra 2020 až do odvolania sú veriaci dišpenzovaní od povinnosti zúčastniť sa nedeľnej svätej omše.

Od 15. októbra 2020 platí pre hromadné podujatia, že sa môžu konať iba s obmedzeným počtom 6 osôb, to sa týka aj slávenia verejných bohoslužieb, ktoré sú možné, avšak s limitom 6 osôb, vrátane kňaza.

Na základe usmernení Arcibiskupského úradu v Košiciach slávime bohoslužby vo zvyčajných časoch:

• Sabinov o 6.45 a 18.30 (pondelok – sobota),
    v nedeľu o 10.00 hod.,
  • filiálky o 18.30 (pondelok – sobota) v deň podľa rozpisu,
    v nedeľu Jakubovany 9.00 a Orkucany 10.30 hod.,

Sv. omše slúžime na prijaté omšové úmysly, tak ako boli dohodnuté a zverejnené na farskej stránke a výveskách.

V Sabinove môže prísť na sv. omšu max. 5 osôb z rodiny, na ktorej úmysel je daná bohoslužba slávená – tak, že prídu 15 min. pred sv. omšou ku vchodu do sakristie (ostatné vchody budú zatvorené), aby sme im umožnili zúčastniť sa sv. omše.

Na filiálkach sa môžu na sv. omši zúčastniť max. 4 osoby z rodiny (lebo tam bude kňaz a kostolník / -čka), na ktorej úmysel je daná bohoslužba slávená tak, že prídu tiež 15 min. pred sv. omšou ku vchodu do sakristie / kostola.

Účasť na sv. omši s vaším úmyslom nám môžete nahlásiť aj vopred na tel. č.: 051/452 3784, alebo mailom: sabinov@rimkat.sk

Pre pohreby, sobáše a krsty platí: môžu sa konať, ale s obmedzením počtu prítomných jedna osoba na 15 m2 vo vnútri – v našom farskom kostole max. 34 osôb (kostol má 525 m2). Sviatosti sa môžu vysluhovať na individuálnej báze, bez spoločného zvolávania veriacich.

Farský kostol bude otvorený pre súkromnú modlitbu:

• v pracovných dňoch (pondelok – piatok)

od 8.00 iba po mrežu (ako bežne – v predsieni môže byť iba jedna osoba, ostatní musia počkať vonku)

od 16.00 do 18.00 celý kostol (ako počas spovednej služby) ale vo vnútri môže byť naraz max. 34 osôb (farský kostol má 525 m2)

• v nedeľu od 15.00 do 18.00 hod. (súkromná adorácia)

Sv. prijímanie mimo sv. omše budeme udeľovať počas spovednej služby (pondelok – piatok) 16.00 – 18.00 hod. a v nedeľu 15.00 – 18.00 hod. podľa záujmu, vo vnútri môže byť naraz max. 34 osôb.

Vyspovedať sa môžete v kostole (pondelok – piatok) od 16.00 do 18.00 hod., k dispozícii bude jeden kňaz ako počas spovednej služby.

V prípade potreby si môžete dohodnúť osobné stretnutie s kňazom na tel. č.: 051/452 3784, alebo mailom: sabinov@rimkat.sk

Farská kancelária funguje v úradných hodinách ako zvyčajne.

Nedeľná sv. omša s úmyslom za farnosť bude odslúžená vo farskom kostole o 10.00 hod., môžete sa duchovne spojiť s nami v tomto čase, alebo pri sledovaní prenosu sv. omše cez rádio Lumen alebo TV Lux. Z kaplnky sv. Michala v Košiciach bude vysielaná svätá omša na www.telke.sk; a tiež na stránke arcidiecézy každú nedeľu o 10.30 hod.

Verejné spoločné pobožnosti, procesie, farské stretnutia sa nekonajú.

Pri vysluhovaní sviatostí platia všetky platné epidemiologické a hygienické nariadenia.

Farské katechézy budú pokračovať až po uvoľnení zákazu hromadných podujatí.

Plánované zbierky: Na misie (18.10.) a Na rádio Lumen (15.11.) sa uskutočnia v náhradných termínoch, ktoré budú určené dodatočne.

Situácia, do ktorej vstupujeme, je náročná a zložitá. Kvôli spoločnému dobru nariadenia uposlúchneme, ich nerešpektovanie by spôsobilo iba väčšie škody, buďme si istí, že poslušnosť tomuto neľahkému rozhodnutiu biskupov prinesie dobré ovocie.

„Ak sa jedny dvere zatvoria, Pán vždy otvorí nejaké iné.“

Biskupi Slovenska sa za vás modlia, žehnajú vám a zároveň aj vás prosia o vaše modlitby.

Na stiahnutenie: Dekrét o oslobodení od účasti na nedeľnej sv. omši

deň

liturgický prehľad

miesto

čas

úmysel

17. 10.

sv. Ignáca Antiochijského,

biskupa a mučeníka – spomienka

Sabinov

+ Vojtech

ZaBP Mária a Miroslav (30. výr. manž.)

večerná z nasl. nedele

ZaBP Ondrej, Jana, Ľubomír