2. veľkonočný týždeň

Bratia a sestry,

2. veľkonočnou nedeľou – nedeľou Božieho Milosrdenstva sa končí osemdňové slávenie (veľkonočná oktáva) Ježišovho zmŕtvychvstania. Veľký kostol po Veľkonočnom Trojdní ostal zatvorený, pretože sme sa rozhodli využiť čas karantény a vymaľovať – urobiť tzv. hygienickú maľbu. Všimli sme si to už skôr, odkedy slúžime v zatvorenom a prázdnom kostole, že múry, hlavne na miestach, kde sa ľudia môžu opierať, si pýtajú premaľovať. Preto sme zisťovali u pamiatkárov, či by to bolo možné, a schválili nám to tak, že môžeme vymaľovať múry do výšky cca. 2 m okolo celého kostola a opraviť aj príp. praskliny na múroch. S kurátormi sme dohodli aj očistenie od pavučín a oprášenie ešte pred maľovaním. A tak sme sa do toho pustili po „olievačke“, ktorá tohto roku nebola veľmi náročná ☹.

Hneď v utorok 14. apríla nabehli chlapi a niekoľkí starší miništranti na brigádu, poometali celý kostol, popresúvali lavice, liturgické „nábytky“, niečo poprenášali do malého kostola a pripravili veľký kostol na maľovanie. Za ochotu, čas a zvládnutie všetkého im patrí veľká vďaka a P. Boh zaplať. Pár fotografií z brigády nájdete vo Foto galérii. Sv. omše teraz slúžime v malom kostole, ktorý je čiastočne aj skladom pre odložené veci z veľkého kostola.

Maliari už čistili múry, odstránili odpadávajúce časti starej maľby a pripravili všetko tak, aby v budúcom týždni mohli maľovať. Potom nás čaká znova brigáda, aby sme vrátili kostol do prevádzkyschopného stavu – čoho sa pri šikovnosti a ochote kurátorov a chlapcov nebojím .

Sv. omše ďalej slúžime na vaše úmysly, tak ako ich máme zapísané v  Intenčnom kalendári. Na každý týždeň ich zverejňujeme na výveskách pri kostole a aj TU na webovej stránke farnosti. Úmysly sv. omší na mesiac jún v Sabinove budeme zapisovať tak, že nám ich môžete v pondelok až piatok v čase 16.00 – 17.00 hod. zatelefonovať na farské číslo 051/452 3784, alebo prísť aj osobne nahlásiť v tom istom čase do farskej kancelárie.

L. Cichý, farár – dekan

Ďalšie informácie:

SVÄTÁ SPOVEĎ

Svätú spoveď v nevyhnutných prípadoch si dohodnite telefonicky na čísle 051/452 3784 alebo mailom (aspoň deň vopred) sabinov@rimkat.sk

FARSKÁ KANCELÁRIA

Vo farskej kancelárii sme k dispozícii na základe telefonického, alebo mailového dohovoru.

(telefón: 051/452 3784, mail: sabinov@rimkat.sk)

Pohreby, zaopatrenie chorých a iné súrne záležitosti nahláste telefonicky vopred.

Pre zmeny v termínoch sobášov volajte v čase 16.00 – 17.00 hod.

deň

liturgický prehľad

miesto

úmysel

pondelok

20. 4.

Sabinov

ZaBP Lenka s rod., Slavomír s rod.

ZaBP Mária (75 r.)

utorok

21. 4.

+ Július, Helena, Mária, Margita

ZaBP Jana a Jozef (30. výr. manž.)

+ Štefan, Anna, František, Vendelín

streda

22. 4.

Sabinov