Tehlička je pravidelné celoslovenské podujatie prebiehajúce v období pred Veľkou nocou, ktoré organizuje občianske združenie SAVIO od roku 2006. Je určené predovšetkým pre žiakov materských, základných a stredných škôl, centrá voľného času, univerzitné pastoračné centrá, detské a mládežnícke „stretká“, spoločenstvá, farnosti a pod.

Cieľom projektu je informovať a vzdelávať o živote v chudobnejších krajinách a oblastiach sveta, formovať a viesť k spolupatričnosti a k spoluzodpovednosti za svet, v ktorom žijeme.

Aj Cirkevná ZŠ sv. Jána Krstiteľa sa už niekoľko rokov zúčastňuje tohto projektu. V rámci neho sme privítali medzi nami aj misijnú dobrovoľníčku Teréziu Jurisovú, ktorá nám rozprávala o svojom pobyte v Angole, o práci v saleziánskom stredisku Kala-Kala, kde pomáhajú chlapcom z ulice. A pre toto stredisko pôjde aj časť tohtoročného výťažku zo zbierky. Zbierka Tehlička pre Afriku má štatút verejnej zbierky, ktorá ešte stále trvá a prispieť môžete každý deň v kancelárii školy.