na obsadenie miesta kostolníka/kostolníčky
pre farský kostol Mučeníckej smrti sv. Jána Krstiteľa v Sabinove

Vzhľadom na to, že doterajší spôsob zabezpečenia služby kostolníka vo farskom kostole sa neosvedčil, pretože viacerí sú ochotní byť pomocníkmi, ale nikto nechce prevziať hlavnú zodpovednosť a koordináciu zabezpečenia všetkých bohoslužieb a slávení (preto sa stalo opakovane, že kostol nebol načas otvorený a pripravený), vyhlasujem výberové konanie na zabezpečenie služby kostolníka/kostolníčky.

Požadované vlastnosti:

• osobná živá viera, morálna bezúhonnosť, snaha o pravidelný duchovný život;
  • telesná a zdravotná schopnosť služby;
  • schopnosť komunikácie a pripravenosť v službe kňazovi a veriacim;
  • zmysel pre poriadok, čistotu a presnosť;
  • zmysel pre zodpovednosť a čestnosť;
  • diskrétnosť, priateľskosť a empatia;
  • v prípade potreby koordinácia a spolupráca s pomocnými kostolníkmi.

Prihlásiť sa môžu naši farníci (ktorí budú zvýhodnení), v prípade uchádzačov z iných farností je potrebné odporúčanie vlastného farára. Ponúkame štandardný zamestnanecký vzťah, ktorý bude upresnený pri pohovore (v závislosti od veľkosti úväzku). Bližšie informácie budú poskytnuté pri výberovom konaní, alebo aj vopred osobne u farára – dekana L. Cichého.

Prihlásiť sa do výberového konania môžete v sakristii alebo v kancelárii na fare (v úradných hodinách) do 7. augusta 2015. Termín výberového konania bude v pondelok 10. augusta 2015 v kancelárii farského úradu o 10.00 hod.