Po piatich rokoch končí našej farskej ekonomickej rade (FER) aj kostolným radám na filiálkach prvé funkčné obdobie. Podľa stanov pre farské ekonomické rady má farár požiadať veriacich, aby navrhli kandidátov, z ktorých farár vyberie budúcich členov – kurátorov, pričom má zohľadniť počet hlasov. Každý z členov by nemal byť dlhšie ako dve po sebe nasledujúce obdobia, takže každý z doterajších kurátorov môže byť znova aj v nasledujúcom období. Po doterajších skúsenostiach sa mi javí ako najvhodnejšie, keď niekoľko „starých“ kurátorov ostane a pridáme k nim „nových“, ktorí sa tak ľahšie „zaučia“ a zabehnú v službe farnosti popri tých skúsených.

Na návrhy členov novej FER budeme mať mesiac február. Prosím, aby ste lístočky s návrhmi vhodili do buksičiek s označením „Voľby do FER“, v Sabinove budú na stojanoch pre časopisy, v Orkucanoch a Jakubovanoch vzadu v kostole. Na konci februára voľby uzavrieme tak, aby v marci mohla nová FER začať svoju činnosť. V návrhoch môžu byť aj doterajší kurátori, alebo noví, prosím uviesť meno a adresu, príp. povolanie, aby som ich mohol kontaktovať a vyžiadať si ich súhlas s menovaním za kurátora. Zároveň by som chcel srdečne poďakovať všetkým doterajším kurátorom za ochotu a čas, ktorý venovali službe našej farnosti.