Pri nahliadnutí do dokumentov našej farnosti som objavila údaje, ktoré iste zaujmú aj vás. Máme záznam, že v roku 1683 tu pôsobil kňaz Szaladini Ciprián, ktorý bol v tom istom roku kruto zavraždený priamo pri oltári. Táto udalosť sa odohrala v pohnutých časoch reformácie, keď aj v našom meste vznikali spory a viedol sa medzi katolíkmi a protestantmi boj o farský Kostol sťatia sv. Jána Krstiteľa. To zlé, čo sa stalo, je minulosťou. Mali by sme si však uvedomiť, že kňaz Ciprián Szaladini zomrel mučeníckou smrťou a vo chvíli, keď sa stala táto tragédia, držal v rukách monštranciu so sviatosťou oltárnou, ktorá bola na mieste pošliapaná. Aký význam má jeho mučenícka smrť pre nás Sabinovčanov?

Ciprián Saladini, Ty si žil tu, bol si spätý s naším mestom a farnosťou, umrel si s Kristom a pre Krista, a preto si dovoľujem Ťa prosiť o orodovanie práve za našu farnosť. Chceme byť jednotní, silní vo viere, prinášať svoje osobné svedectvá, chceme vidieť potreby iných, chceme sa spolu nielen modliť a dvíhať ruky k Pánovi, ale aj spolu sa úprimne tešiť, aj zdieľať smútok, pomáhať dobrej veci... Často sa nám to nedarí a vlastnými silami to nedokážeme, preto za nás oroduj u nášho nebeského Otca.