V Cirkvi existuje už veľmi dávna tradícia slávenia vigílií (lat. vigilia – bdenie) v predvečer významných sviatkov. Počet a forma slávených vigílií sa počas stáročí menili. Dnes na zdôraznenie významu týchto sviatkov máme už len zopár vigílií.

Chystáme sa sláviť ďalšiu významnú slávnosť. Mohli by sme povedať, že po Veľkej noci a Vianociach ide o tretiu najvýznamnejšiu slávnosť: Zoslanie Ducha Svätého. Preto vás chceme srdečne pozvať na slávenie Turíčnej vigílie svätou omšou 11. júna 2011 (sobota) o 18:30.

Vigília obsahuje úvodný obrad svetla so zamyslením nad darmi Ducha Svätého a v bohoslužbe slova sa číta viacero čítaní zo Starého i Nového zákona (v cudzích jazykoch, so slovenským prekladom pre účastníkov) so žalmami a modlitbou a slávenie potom pokračuje bohoslužbou obety (treba teda počítať, že slávenie potrvá dlhšie ako obyčajne). Služby pri liturgii zabezpečujú mladí našej farnosti.

Príďte spoločne osláviť dar Božieho Ducha a prosiť o jeho zveľadenie v nás.