Možno ste minulý týždeň nadobudli pocit, že spolu so začiatkom prázdnin a vyprázdnením školských lavíc zmizli aj miništranti z nášho kostola, teda okrem zopár „skalných“. Nie že by odzvonilo ich službe pri oltári, práve naopak.

Prázdniny sme začali spoločne, „po chlapsky“, na fare v Hermanovciach. Štyri dni pre 21 miništrantov z našej farnosti sa nieslo v duchu objavovania chlapčenských vzorov – sv. Šebastián, sv. Dominik Savio, sv. Tarzícius a sv. Juraj. Zažili sme rôzne dobrodružstvá a prekvapenia: zmiznutie spacákov hneď v prvý večer a ich následné hľadanie, olympijské hry, náročný pochod neznámou krajinou plniac úlohy od Bieleho rytiera korunovaný prehliadkou Zlej diery s prilbami na hlavách a karbitkami v ruke či nočné pasovanie za rytierov na okraji lesa samotným sv. Jurajom.

Veríme, že aj tento tábor bude pre nás povzbudením do ďalších dní našej miništrantskej služby a spoločného stretávania sa.

Fotografie z tábora si môžete pozrieť TU.