V júni začneme so slávením svätých omší za život v našej farnosti. V tomto článku by som rád poukázal na dôvod týchto slávení.

Tým najdôležitejším dôvodom je, že žijeme v spoločnosti, ktorá nepodporuje ochranu života od počatia po prirodzenú smrť. Hneď v úvode chcem poukázať na to, že tým Cirkev nemyslí len ochranu nenarodených či umierajúcich. Cirkev učí, že život človeka je posvätný, nenahraditeľný a nedotknuteľný. Cieľom týchto tzv. pro-life iniciatív je chrániť človeka ako takého, v každom veku. Preto je smutné, že oba národné pochody za život, ktoré boli v predošlých rokoch, boli prezentované (často aj katolíkmi) ako pochody proti potratom. Kto si však prečíta manifest týchto pochodov (je možné si ho prečítať na stránke www.pochodzazivot.sk), tak zistí, že téma života sa netýka len potratov a eutanázie. Cirkev chce chrániť dôstojnosť človeka, rodinu ako základnú bunku spoločnosti založenú na zväzku muža a ženy, dôstojné pracovné podmienky, sociálnu pomoc tehotným ženám a chorým, chrániť právo rodičov na výchovu detí (napokon naša krajina zažila časy, kedy štát mal za úlohu vychovávať deti a deti boli v chaose – doma sa modlili a v škôlke a škole im rozprávali, že Boh neexistuje...) atď.

Slávením takýchto svätých omší chceme prosiť Boha o pomoc, aby sme boli Jeho nástrojmi a boli nápomocní pri ochrane dôstojnosti každého človeka.

Preto Vás všetkých pozývame na slávenie svätých omší za život vždy s konkrétnou tematikou podľa plagátov. Prvá svätá omša za život bude 15. 6. 2018 o 18:30 hod. v Sabinove, po ktorej udelíme osobitné požehnanie tehotným ženám.

Nech sila našej spoločnej modlitby a rôzne pro-life aktivity v našej arcidiecéze podporia rast kultúry života, ku ktorej nás zvlášť pozýval svätý Ján Pavol II.