S veľkou radosťou prijali správu o návšteve pápeža Benedikta XVI. u našich západných susedov v Českej republike takmer všetci Slováci. Keď nastal deň D, aj z našej farnosti sa rozhodlo 17 veriacich ísť za pápežom. Cesta nám ubehla veľmi rýchlo a bezpečne vďaka našim dvom kvalitným šoférom p. Mišenkovi a p. Škovránkovi. Do Brna sme prišli skoro ráno pred piatou hodinou. Vďaka skorému príchodu sme mali dosť času nájsť si vhodné miesto, byť čo najbližšie a čo najlepšie počuť a vidieť pápeža. Na svojom papamobile prešiel okolo nás vo vzdialenosti 2-3 metrov. Určite mi navždy v pamäti ostanú jeho žiariace oči, úsmev, nadšenie a radosť, ktorá z neho vyžarovala. Počas návštevy pápeža v Brne sme zažili nádherné liturgické spoločenstvo s ním. V homílii Sv. Otec hovoril o nádeji, ktorú potrebuje človek každý deň. Keď sa slovenským pútnikom prihovoril po slovensky, mnohým prebehol mráz po chrbte a tiekli aj slzy dojatia. Verím, že toto stretnutie s pápežom v každom z nás zanechalo hlboký dojem, pokoj v duši, posilnilo našu vieru a nádej, ktorú máme v Ježišovi Kristovi. Veľké poďakovanie a obdiv patrí aj organizátorom a usporiadateľom stretnutia v Brne za ich ochotu a lásku, s akou sa venovali pútnikom, nášmu p. kaplánovi M. Supekovi za sprostredkovanie púte a atmosféru počas cesty a spomínaným vodičom. Už teraz sa tešíme na stretnutie so sv. Otcom u nás na Slovenku. Živ, Bože, Otca svätého, požehnávaj naše rodiny a našu farnosť.