Ježiš žije – správa, ktorá sa storočiami nesie do celého sveta a prináša nádej, mení životy a osudy ľudí. Prežívame to na vlastnej koži a vnímame to aj v životoch tých, ktorým túto správu sami nesieme. Sme vďační Bohu, že nám dal privilégium podieľať sa na šírení tohto posolstva v krajine, akou je Turkmenistan. Už neraz ste počuli o rodiacej sa Cirkvi v tejto krajine, mali sme možnosť stretnúť pár Turkmeniek v našom kostole, mnohí z Vás sa za túto misiu modlíte, materiálne podporujete a pýtate sa na novinky. Tak tu je jedna z nich: po takmer 13 rokoch od príchodu prvých katolíckych misionárov kňazov do tejto moslimskej krajiny, je Katolícka Cirkev oficiálne zaregistrovaná a schválená štátom. Pre miestnu komunitu niekoľkých desiatok katolíkov s dvoma kňazmi je to obrovská udalosť. Cirkev vychádza z podzemia a domáci budú pomaly očakávať príchod ďalších kňazov, rehoľných sestier, začnú plánovať stavbu prvého katolíckeho kostola v krajine, čo sa ani teraz nezaobíde bez našej modlitby a účasti. Spolu sa už na to veľmi tešíme.

Ježiš je víťaz! – aj v Turkmenistane