Pri príležitosti Roka kňazov Apoštolská penitenciária vydala dokument, v ktorom je okrem iného uvedené:

"Kňazom, ktorí opravdivo ľutujú svoje hriechy a ktorí sa v ktorýkoľvek deň budú zbožne modliť aspoň ranné chvály alebo vešpery pred Najsvätejšou sviatosťou vystavenou k verejnej úcte alebo vo svätostánku ... budú v Bohu milostivo udelené úplné odpustky ..." (za obvyklých podmienok).

"Všetkým veriacim, ktorí skutočne ľutujú svoje hriechy, a ktorí sa v kostole alebo v kaplnke zbožne zúčastnia na svätej omši a obetujú za kňazov Cirkvi modlitby ... budú udelené úplné odpustky" (za obvyklých podmienok) "... zvlášť na prvý štvrtok v mesiaci alebo v iný deň stanovený miestnymi ordinármi na úžitok veriacich."

Preto všetkých veriacich našej farnosti pozývame sláviť večerné vešpery každý štvrtok so začiatkom o 17.00 hod. pred vyloženou Sviatosťou Oltárnou. Po nich bude pokračovať adorácia do 20.00 hod. s prerušením počas sv. omše o 18.30 hod.