Každá rodina v očakávaní narodenia dieťaťa, a zvlášť matka, ktorá nosí pod srdcom dieťa, prežívajú svoj osobitný advent. Práve v tomto požehnanom čase je každá matka povolaná spájať svoj život s Pannou Máriou, ktorá ho prežívala v službe (pri návšteve Alžbety) a aj v námahe (pri hľadaní miesta pôrodu). V živote P. Márie vidíme chvíle neistoty, ťažkostí, rozmer tajomstva, ale aj chvíle plesania a radosti (Magnificat). Otec rodiny má konať podľa príkladu sv. Jozefa, aby bol oporou a istotou pre svoju manželku.

Keď sa blíži čas pôrodu, poskytuje Cirkev zo svojho bohatstva osobitné požehnanie pre matku. Zvoláva v nej Božiu ochranu a pomoc potrebné pre šťastlivé narodenie dieťaťa. Toto požehnanie sa má konať predovšetkým za prítomnosti otca dieťaťa, prípadne aj ich starších detí, ktoré čakajú na nového súrodenca. V našej farnosti je o požehnanie vhodné požiadať po sv. omši, prípadne si ho včas dohodnúť s kňazom osobne alebo telefonicky.