Minulý týždeň sme zažili priame potvrdenie toho, že Nebeský Otec požehnáva toto dielo. Asi pred mesiacom navštívil dielňu Bies neznámy pán z Poľska, ktorý sa zaujímal o výrobu organov. Všimol si práce na našom novom organe, chcel vidieť projekt a všimol si fotografie nášho starého organu. Keď sa popýtal na jeho stav, tvrdil, že možno by vedel o kupcovi. Potom sa o pár dní ohlásil organár a opravár organov z Litvy, ktorý chcel vedieť podrobnosti a cenu, za ktorú by sme starý organ predali. Po odoslaní informácií, popise a fotografiách potvrdil záujem o odkúpenie pre jeden kostol pri Viľnuse (Litva). Nato sa už priamo ku mne ohlásil kňaz – farár tejto farnosti, chcel sa prísť osobne pozrieť a dohodnúť.

A tak vo štvrtok nás navštívil vdp. Miroslav Balcevič, farár a p. Bernard Termen, organmajster z Viľnusu, aby si prezreli náš starý organ. Keďže sú to poľsky hovoriaci Litovci, celkom dobre sme sa rozumeli. Za doprovodu p. J. Vrábla a G. Biesa si vyskúšali organ, prezreli ho z každej strany, otvorili, čo sa dalo, aj niekoľko píšťal. Zistili, že rekonštrukcia s opravou bude náročnejšia ako predpokladali, ale nakoniec súhlasili s nami navrhovanou cenou, hoci ich investícia bude ešte pomerne vysoká. Dúfal som, že v prípade dohody by mohli nechať aspoň nejakú zálohu, ale farár vytiahol obálku a vyplatil celú sumu 4.500,- €. Tak sme predali starý organ do farnosti Premenia Pána v Porudomino pri Viľnuse v Litve. V nedeľu na posviacke v Hranovnici nám viacerí zo zúčastnených potvrdili, že táto cena je pre nás veľmi dobrá vzhľadom na stav, v akom je organ, pričom kupujúci si prídu sami organ rozobrať a odviesť, takže by sme s tým už nemali mať ďalšie náklady. Ostáva nám len ďakovať P. Bohu za sprostredkovanie a finančný príspevok, hoci sme ho vlastne nečakali, a dúfať, že toto Božie požehnanie bude sprevádzať celé dielo do konca.