V najbližšom období budete môcť stretnúť v centre mesta predajcov časopisu CESTA – mesačníka o abstinencii, bezdomovectve a kvalite života. Tento časopis vydáva Gréckokatolícka charita v Prešove s cirkevným schválením.

Je to katolícky časopis, ktorý sa zaoberá dvoma hlavnými témami duchovnými a odbornými. K duchovným témam patria zamyslenia nad Svätým písmom, životopisy svätcov, rozhovory s predstaviteľmi cirkvi, slovo teológa a pod.

Druhou nosnou témou sú závislosti. K tejto problematike sa vyjadrujú odborníci ako psychológovia, psychiatri a sociálni pracovníci. Časopis prináša svedectvá ľudí, ktorí prešli závislosťou a úspešne abstinujú a tiež reportáže z Kruciáty oslobodenia, Komunity Cenacolo a pod.

Kúpou časopisu podporíte ľudí bez domova, ktorí si chcú slušným spôsobom zarobiť na živobytie. Pomôžte rodinám závislých – kúpte im časopis CESTA.