Misijná nedeľa alebo Svetový deň misií, organizovaný Pápežskými misijnými dielami, je deň vyhradený pre katolíkov vo všetkých farnostiach po celom svete, slúžiaci na znovuoživenie a podporu misijnej činnosti Cirkvi prostredníctvom modlitieb, obiet a zbierok finančných prostriedkov na misie. Milodary, ktoré sa zhromažďujú, sú určené pre Fond solidarity, z ktorého sa takto získané prostriedky rozdeľujú skrze Pápežské misijné diela v mene pápeža pre všetky misijné oblasti Cirkvi a pre misionárov v celom misijnom svete.

Veriacich v našej farnosti chcem poprosiť o podporu misií zberom použitých poštových známok. Stačí ich vystrihnúť s 0,5 – 1 cm okrajom a doniesť do kancelárie farského úradu alebo hodiť do schránky na fare. Všetky vyzbierané známky budú zaslané na adresu Pápežského misijného diela. Pán Boh zaplať!