Pán Ján Zabadal sa narodil 30.9.1920 v Holíči. V roku, keď bolo na území Slovenska registrovaných 143 motorových vozidiel. Keď mal 4 roky, Stalin sa stal vodcom ZSSR. Bol pri tom, keď ženám uznali volebné právo, zažil II. svetovú vojnu, v ktorej bojoval, ako aj následnú studenú vojnu. Bol priamym účastníkom SNP, ako aj vypustenia 1. družice do vesmíru a neskôr sledoval prvého muža, ako sa prechádza po Mesiaci. A mnoho iného...

Záhorák srdcom i rečou, ktorý nikdy nerozprával spisovne slovensky. Jeho rodičia zomreli tiež vo vysokom veku: Ján ako 90-ročný, Mária ako 99-ročná. Vyučil sa za murára, ale túto profesiu nikdy nerobil. V Sabinove sa usadil po vojne, urobil si policajnú školu a pracoval ako policajt a vyšetrovateľ v Hermanovciach, neskôr ako požiarnik, a potom vo viacerých funkciách v Jednote Prešov. V roku 1949 sa oženil s Annou Žembovou, s ktorou mal 3 deti: Beátu, Jozefa, a Jána. Má 7 vnúčat a 13 pravnúčat. Jeho obľúbeným jedlom je slanina, oškvarky a huspenina. Rád tipuje a sleduje filmy s Funesom, Budom Spencerom a Terencom Hillom.

V Holíči býval na Moyzesovej ulici, na rovnakej býva aj teraz v Sabinove, v 4-generačnom dome so synom, nevestou, vnučkou a pravnučkou. V dome sú 3 muži a 3 ženy, ale iba dve mená: Ján a Mária. Každý mesiac pred 1. piatkom ho nájdem v kresle, ako trpezlivo čaká P. Ježiša vo sviatosti zmierenia i vo sviatosti Eucharistie. Je pre mňa veľkým povzbudením v nesení kríža a odovzdanosti do Božej vôle. Raz, keď som od neho odchádzal, povedal som, že sa uvidíme o mesiac. Doteraz mám v srdci jeho odpoveď, ktorá ma pobáda k stálej pripravenosti a bdelosti: „Pán kaplán, uvidíme, či sa uvidíme.“

Pán Zabadal, v mene všetkých, čo Vás poznajú, i v mene všetkých farníkov, Vám prajem vytrvalosť v dobrom až do konca, a potom hojnú odmenu v nebi!