Pozývame na organový a spevácky koncert
sakrálneho zboru Cantores Sanctae Barbarae z Varšavy
v sobotu 1. marca 2014 o 20.00 hod.
vo farskom kostole Mučeníckej smrti sv. Jána Krstiteľa v Sabinove.

Zaznejú skladby J. S. Bacha, M. Regera a „Msza Polska“ od Jana Maklakiewicza.

Cantores Santae Barbarae

je sakrálny zbor z Varšavy, ktorý vznikol v roku 1994. Členovia tohto zboru sú študenti stredných a vysokých škôl, ale aj dospelí, ktorých spája krása sakrálnej hudby. Aj keď zbor od roku 2010 pôsobí vo farnosti sv. Barbary, je zložený z veriacich z rôznych varšavských farností. Zbor aktívne koncertuje v rôznych kostoloch vo Varšave a okolí. Taktiež sa podieľal na príprave hudobnej stránky sv. omší pri návštevách pápežov v Poľsku (Jána Pavla II. a Benedikta XVI.). Zbor Cantores Santae Barbarae je členom celopoľskej federácie sakrálnych zbor, tzv. Caecilianum. Pravidelne sa zúčastňuje na medzinárodných festivaloch a súťažiach sakrálnej hudby. Zbor disponuje aj vlastným hudobným doprovodom. Medzi jeho repertoárom nájdeme aj oratórium Mesiáš od G. F. Handla, Žalm 42 od F. Mendelssohna alebo Kantáty J. S. Bacha.