Poznáme známu frázu, ktorú vyslovíme najmä vtedy, ak sa nám niečo nepodarí.

V piatok, trinásteho novembra, boli deviati žiaci deviateho ročníka našej cirkevnej školy na súťaži v Košiciach, kde prezentovali svoje riešenie pre lepšiu dopravu. Beseda s pracovníkmi mestského úradu, ankety, spracovanie textov, grafov, obrázkov, programovanie a konštrukcia robota, testovanie, skúšanie, precvičovanie v priebehu dvoch mesiacov prípravy stmelilo kolektív deviatakov v jeden zohratý celok, ozajstný pracovný tím. Ich súdržnosť bolo cítiť v priebehu celého súťažného dňa. Vzorne reprezentovali a zaslúžia si pochvalu za zodpovednosť, vytrvalosť, dobré správanie a vystupovanie. Hoci, z pohľadu poroty, v celkovom hodnotení neboli najlepší, vybojovali si v dvoch súťažných kategóriách diplomy za druhé miesta. Spomínaný tím tvorili: Patrícia Gajdošová, Natália Hallayová, Jana Janičinová, Barbora Lažová, Anna Ščavnická, Simona Šimčíková, Adam Miščík, Anton Revák a Marek Župa.

„Proste a dostanete!...“

Prosili, ráno, v Dóme sv. Alžbety. No iba On vie, čo si zaslúžime...

Dalo by sa pokračovať v duchu biblie ... „Hľadajte a nájdete!...“

Áno, treba hľadať to, čo je správne, čo je dobré, čo je prospešné pre všetkých. Hľadať a skúmať príčiny našej nedokonalosti, aby sme zajtra bolí lepší, múdrejší a dokonalejší ako dnes.