Drahí bratia a sestry, milí mladí priatelia, milé deti!

Kniha Kazateľ hovorí: ,,Všetko má svoj čas...“ a v kolobehu života sa o tom denne presviedčame. Niečo sa začína a niečo končí. Niečo prichádza a niečo odchádza. No každá udalosť či skúsenosť nášho života nás má posúvať o krok dopredu. Končí sa moja prax vo farnosti Sabinov, môžem však smelo povedať v našej farnosti.

Dovoľte mi, aby som na tomto mieste vyjadril slová úcty a vďaky: Vám, bratia kňazi, za prijatie, priateľstvo, ale i vzor kňazského života, Vám, rodiny, mladí priatelia a deti za svedectvo Vašej viery a života. Ste pre mňa veľkým povzbudením a mnoho som sa pri Vás mohol naučiť. Každé stretnutie s Vami je pre mňa školou, do ktorej ma posiela Pán. Odnášam si Vás vo svojich modlitbách, no zároveň prosím o odpustenie, ak som niekomu niečím ublížil. Prosím Vás o modlitby, aby ma Boh na mojej ďalšej ceste viedol a žehnal. Zároveň Vás uisťujem o svojich modlitbách a podpore. S VĎAKOU a ÚCTOU.