29. jún tohto roku je pre katolíkov celého sveta výnimočný. Náš pápež Benedikt XVI. v tento deň oslávi 60. výročie svojej kňazskej vysviacky. Pri tejto príležitosti Kongregácia pre klerikov vyzýva každé cirkevné spoločenstvo k duchovnému daru 60 hodín Eucharistickej adorácie za posvätenie kňazov a za nové a sväté povolania.

foto

Aj my, v našej farnosti sa chceme pripojiť k tejto výzve, a preto vás pozývame počas týždňa k modlitbe pred Eucharistickým Kristom. Zintenzívnime svoje modlitby počas týchto dní, ďakujme a prosme za nášho Svätého Otca a zároveň sa modlime za kňazov celého sveta vo viere v silu a potrebu modlitby pre to, aby sa čo najviac podobali Kristovi, ktorý sa denne dáva do ich rúk.

Eucharistická adorácia vyvrcholí v piatok, 1. júla na Slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho, pretože tento deň je zároveň Svetovým dňom modlitieb za kňazov.

foto

Program vyloženia Oltárnej sviatosti (vo veľkom kostole v Sabinove, ak nie je uvedené ináč):

• Pondelok (27.6.) – 14:00 – 18:15
  • Utorok (28.6.) – Jakubovany – 15:00 – 21:00
  • Streda (29.6.) – Slávnosť sv. Petra a Pavla, apoštolov – Orkucany – 15:00 – 21:00
  • Štvrtok (30.6.) – 14:00 – 18:15
  • Piatok (1.7.) – Slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho – Svetový deň modlitieb za kňazov
    • Sabinov – 7:15 – 18:15 vo veľkom kostole; po večernej sv. omši bude pobožnosť na prvý piatok aj požehnanie, ale adorácia bude pokračovať potom v malom kostole cez celú noc až do rannej sv. omše v sobotu (2.7.) – na adoračnú službu sa, prosím, zapíšte (jednotlivci alebo spoločenstvá) na hárok pod chórom
    • Jakubovany – 13:30 – 18:15
    • Orkucany – 13:30 – 18:15