V súčasnosti v našej spoločnosti často počúvame o tom, že máme prehodnotiť význam „tradičného modelu“ rodiny a hľadať „nové modely“. Mladí z univerzitných pastoračných centier na Slovensku v spolupráci s Mládežníckou komisiou Ekumenickej rady cirkví na Slovensku sme si uvedomili vážnosť súčasnej situácie a potrebu primerane na ňu reagovať. Preto pozývame všetkých zapojiť sa do kampane „Mladí za rodinu 2012“, ktorá začne na Deň študentstva (17. novembra) a potrvá do sviatku Svätej rodiny (30. decembra). Vyjadrením tejto šesťtýždňovej kampane bude nielen nosenie hnedého gombíka uchyteného bielou šnúrkou, ktorý znázorňuje zjednotenie muža a ženy v manželskom zväzku pred Bohom, ale predovšetkým modlitbové prepojenie. Vo večerných hodinách sa denne modlitbou Anjel Pána alebo inou ľubovoľnou modlitbou prepojíme a počas jednotlivých týždňov sa budeme spoločne modliť na nasledovné úmysly:

17.11. - 25.11. za správny výber manželského partnera a predmanželskú čistotu

26.11. - 02.12. za zákony podporujúce mravné dobro mládeže a stabilitu rodiny

03.12. - 09.12. za úctu k životu od počatia a ochotu prijať neočakávané dieťa

10.12. - 16.12. za rodiny v kríze a po rozvode a ich podporu od cirkevného spoločenstva

17.12. - 23.12. za starostlivosť o starých a chorých členov rodiny

24.12. - 30.12. za múdrosť pri výchove a svedectve viery v rodinách a za posvätenie rodín

Veríme, že aj vďaka modlitbe každého z nás sa naše rodiny na Slovensku stanú súdržnejšími a požehnanejšími od Pána a takto prispejú k potrebnej obnove spoločnosti aj Cirkvi!