Slovensko sa dňa 18. októbra 2019 pripojí k takmer 70 krajinám, v ktorých sa deti zjednotia v modlitbe za pokoj a jednotu vo svete. Mnoho krajín je sužovaných ozbrojenými konfliktami, bojmi a rozdelením. Všetko to začalo už pri zjaveniach Panny Márie vo Fatime, kde Božia Matka žiadala Luciu, Hyacintu a Františka, aby sa modlili ruženec, ktorým dokážu poraziť aj to najväčšie zlo, dokonca zastaviť vojnu. Na túto žiadosť si spomenula vo Venezuele v roku 2005 malá skupinka detí, kamarátov, ktorí sa spolu pomodlili ruženec. Niekoľko žien, čo tieto deti pozorovali, pocítili priam hmatateľnú prítomnosť Panny Márie. Jedna z nich vyriekla slová pátra Pia: „Keď sa milión detí bude modliť ruženec, svet sa zmení.“ Odvtedy sa táto iniciatíva šíri po svete a povzbudzuje deti k tomu, aby svojimi vlastnými prostriedkami, predovšetkým modlitbou, bojovali za pokoj a jednotu.

Dňa 18. októbra sa spoja hlasy všetkých ochotných detí do jednej prosby, ktorá bude vyslaná k nebu, k Bohu, aby láskavo zhliadol na tento svet a daroval mu svoju milosť. Pozývame teda všetky deti, aby sa zapojili do tohto projektu lásky a pomoci. Pozývame vás, aby ste sa v piatok 18.10. pridali k ostatným deťom sveta a prosili pre svet pokoj a jednotu. V našej farnosti sa budeme modliť spoločne pred večernou sv. omšou o 17:45 hod. Pozvané sú nielen deti, ale aj mládež, rodiny, starí a chorí, celá farnosť. Zjednoťme sa v modlitbe a ukážme Bohu, že nám záleží na pokoji a jednote sveta, Cirkvi i našich rodín.