Ak sledujeme náboženský život v jednotlivých farnostiach, zistíme, že v dnešnej dobe (oproti minulosti) má každý možnosť zažiť mnoho pekných duchovných zážitkov, ktoré sa mu ponúkajú prostredníctvom rôznych náboženských akcií. Všade sa nájdu ľudia, ochotní venovať svoj voľný čas a sily na to, aby obohatili svojimi darmi aj iných. Podobné skúsenosti máme aj v našej farnosti. Deti a mladí majú svoje stretká, eRko, na rôznych svojich podujatiach sa stretávajú saleziáni, Koinonia Ján Krstiteľ, je tu Dom Júdov, Ružencové bratstvo, v sociálnej oblasti pôsobí farská charita a je tu aj novovzniknuté Faustínum. No všetky tieto aktivity je potrebné zosúladiť, skoordinovať či zastrešiť, aby ony pomáhali veriacim ešte plnšie žiť radostnú zvesť, ktorú nám ponúka naše náboženské presvedčenie. A preto na pôde našej farnosti z iniciatívy pána dekana Cichého vznikla pastoračná rada, ktorá bude pracovať v jednotlivých sekciách: v liturgickej sekcii, v sekcii pre deti a mládež, v sekcii pre rodiny a prípravu mladých na manželstvo a v sekcii pre seniorov a charitatívnu oblasť.

A tak dúfame, že s Božou pomocou a s ochotou obetavých ľudí sa nám podarí ešte lepšie a hlbšie prežívať duchovný život v našej farnosti.