Je tomu už 26 rokov, čo pápež Ján Pavol II. v roku 1985 vyhlásil Kvetnú nedeľu za Svetový deň mládeže (SDM). „Na nadšení pútnikov, ktorí kráčali smerom k Jeruzalemu spolu s Kristom sa podieľali významným spôsobom mladí... Týmto svojím putovaním sa spájate s jeruzalemskou mládežou, ktorá išla spolu s Ježišom a volala: ,Hosana synovi Dávidovmu! Požehnaný, ktorý prichádza v mene Pánovom! Hosana na výsostiach!’ Týmto spôsobom vyjadrovali mladí svoje mesiášske nadšenie. Je to nadšenie pre osobu Ježiša Krista, ktorý neprestáva stelesňovať ideál, a to ten najdokonalejší ideál ľudstva. ... Mladí teda obklopujú Ježiša Krista pri liturgii Kvetnej nedele, aby vyjadrili svoje nadšenie, ktoré evokuje jeho osoba v neustále sa striedajúcich generáciách mladých,“ povedal Ján Pavol II. na Kvetnú nedeľu v roku 1984 vo svojom príhovore mladým, ešte pred vyhlásením SDM.

Odvtedy mladí dostávajú každoročne osobitné posolstvo a povzbudenie od najvyššieho pastiera Cirkvi nadchnúť sa pre osobu Ježiša Krista. Aj tohtoročné posolstvo je zamerané hlboko na osobu Ježiša Krista: „Zakorenení a postavení na Ježišovi Kristovi, upevnení vo viere.“ (Kol 2,7) (Celé posolstvo nájdete na www.madrid2011.sk)

Preto pozývame vás, mladých našej farnosti, spoločne prežiť a osláviť tento váš deň.