1.  S akými úmyslami, myšlienkami a očakávaniami prijímam sviatosti (spoveď, Eucharistiu)? Sú to pravidelné stretnutia so živým Kristom, v ktorých hľadám posilu a pomoc s mojou slabosťou a hriešnosťou v každodennom živote? Ako sa pripravujem na stretnutia so sviatostným Ježišom (spoveď, Eucharistia)?

2.  Patril som/patrím do nejakého živého spoločenstva/cirkevného hnutia? Chodil som/chodím na stretká nejakej malej modlitbovej, biblickej skupiny veriacich? Hľadám pomoc, podporu, posilu a povzbudenie vo viere v nejakom podobnom spoločenstve veriacich bratov a sestier? Alebo sa bojím osobných vzťahov, záväzkov a otvorenosti vo veciach viery a prežívam ju len individualisticky? Ako som viditeľne zapojený do Kristovej Cirkvi, teda podľa čoho ma možno spoznať ako veriaceho katolíka?